ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 16:44

Suruçlu kadınlardan öğrenciler yararına kermes

Suruçlu kadınlardan öğrenciler yararına kermes


Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde fakir öğrenciler yararına kermes düzenlendi. Suruç Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği'nin (SUKA-DER) düzenlediği kermese, Suruç Emniyet Müdürü Şahin Deveci, Suruç Milli Eğitim Müdürü Mehmet Han Özdemir ve çok sayıda vatandaş yoğun ilgi gösterdi.

Dört gün sürecek kermeste, bölgenin kendine has damak tadı olan yöresel yemeklerin satışa sunulduğunu dile getiren Suruç Kadınları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Songül Çılgasit, ’’Kermesimizde halkımızın katkıları ile elde edeceğimiz gelir, fakir öğrencilerimizin giyim kuşam ve çeşitli ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Çam sakızı çoban armağanı da olsa kermesimize katkı sunan tüm halkımızdan Allah razı olsun.’’ dedi.

Çılgasit, nisan ayı ortası itibari ile Peygamber Efendimiz (sas) için başlatılan Kutlu Doğum programlarının feyzi bereketinin ardından, fakir öğrenciler için bu kermesi gerçekleştirme arzusu içinde olduklarını belirterek, "Çok şükür bu arzumuzu çevremizin desteği ile gerçekleştirdik. İnşallah gelecek aylarda da fakir öğrencilerimiz yararına bu tür yardım amaçlı kermeslerimiz sürecektir.’’ diye konuştu.

Suruç Feza Dershanesi Müdürü Ramazan Gelez ise Suruçluların, fakir öğrenciler yararına yapılan kermeslere gösterdiği yoğun ilginin kendilerine mutluluk verdiğini dile getirdi. Gelez, ’’Güneydoğu Anadolu bölgemiz çeşitli sıkıntı ve dertler dâhilinde maddi anlamda pek zengin olmayan ama misafirperverlik ve gönül bağı zengin insanlara sahiptir. Bu misafirperverlik ve yardım duyguları her zaman birlik beraberlik ve kardeşlik duygularımızı pekiştirecektir.’’ şeklinde konuştu.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER