ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL7°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 18:33

Suruç Kobani sınırını denetleniyor

Suruç Kobani sınırını denetleniyor


Suriye’de, Özgür Suriye Ordusu ile Beşşar Esed rejimine bağlı askeri güçler arasında süren iç savaşın Türkiye sınırlarını tehdit etmesi ile beraber, emniyet ve askeri yetkililer sınıra yakın illerin güvenlik seviyesini artırdı.

Ceylanpınar’ın Rasulayn ilçesinde, terör örgütü PKK/PYD ve muhalifler arasında başlayan silahlı çatışma sonrası Suruç’ta asker havadan, polis ise karadan güvenlik tedbirlerini artırdı. Şanlıurfa’nın Akçakale-Ceylanpınar ilçelerinden sonra Suriye’ye açılan 3. Sınır Kapısı'na sahip Suruç’ta emniyet ve askeri yetkililer, ilçede güvenlik tedbirlerini genişletti.

Terör örgütü PKK/PYD’nin, Suriye’de oluşan otorite boşluğu nedeniyle ele geçirdiği Ayn El Arab (Kobani) sınırına yakın bölge üzerinde gece geç saatlere kadar devriye uçuşu yapan askeri helikopterler, sınır hattını gece boyu havadan denetim altında tuttu. Suruç Emniyeti'ne bağlı ekipler ise gün boyu Kobani yolu güzergâhında yol kontrolü ve üst araması yaptı. Öte yandan, sınırın sıfır noktasında bulunan Mürşitpınar köyü karşısında bulunan Kobani’de, terör örgütü PYD/PKK ile muhalifler arasında olası çatışma ihtimali sürerken, sınıra yakın köylerde ise gergin bekleyiş sürüyor.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER