ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ağustos 2013 Perşembe 22:42

Suriye'ye yönelik askeri müdahale tartışmaları


Fransa Dışişleri Bakanı Laurent Fabius, ülkesinin ve müttefiklerinin, Suriye rejimine bir yanıt vermek için gerekli hazırlıkları sürdürdüklerini söyledi.

Fabius basına yaptığı açıklamada, "Fransa ve müttefikleri, vazgeçilmez bir yanıt vermek için hazırlık yapıyor, bu iyi düşünülmüş, orantılı ve kararlı bir yanıt olmalı" ifadesini kullandı.

Savunma Bakanı Jean-Yves Le Drian ise yaptığı açıklamada, Cumhurbaşkanı François Hollande'ın emir vermesi halinde Suriye'ye yapılacak askeri müdehele için hazırlıkların tamamlandığını bildirdi.

Fransız basını, modern füzeler ve füzesavarlarla donanımlı "Chevalier Paul" fırkateyni ve dev bir askeri ulaştırma gemisinin Suriye'ye yol almak üzere Akdeniz'e açıldığını yazdı. Donanma ise iki geminin rutin seferler için denize açıldığını açıkladı. Yine Fransız basını, donanmanın amiral gemisi olarak bilinen uçak gemisi Charles de Gauelle'ün Toulon Limanı'nda demirli bulunduğunu ancak uçak gemisinin her an denize açılacak bir durumda limanda bekletildiğini duyurdu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER