ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Şubat 2014 Çarşamba 11:58

Suriye'ye yardımlar devam ediyor


Bartın'da hayırseverler, "Türkiye'den Suriye'ye Bin Tır" yardım kampanyasına kent merkezine konuşlandırılan tıra yardımlarını kendileri yerleştirerek destek oluyor.

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı gönüllülerinin desteğiyle yürütülen kampanya kapsamında bir tırı yardım malzemesiyle dolduran hayırseverlerin katkısı sürüyor.
İkinci tıra da satın aldıkları ya da evlerindeki giyecek ve battaniye gibi malzemelerle destek olan hayırseverler, Suriye'deki drama kayıtsız kalmıyor.

İHH gönüllüsü Mücahit Mekeç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yardımların 2 tıra ulaşmasının ardından Suriye'deki ihtiyaç sahiplerine gönderileceğini söyledi.

Büyük yıkımın yaşandığı Suriye'deki insani krizin boyutunun rakamlarla ifade edilemeyecek şekilde olduğunu anlatan Mekeç, "Milyonlarca kişinin yerinden edildiği, en temel ihtiyaçların dahi karşılanamaz durumda olduğu bölgede İHH İnsani Yardım Vakfı'nın mağduriyetlerin başladığı günden bu yana yardım çalışmaları sürüyor. Hiçbir ayrım yapmadan dünyanın her bölgesine yardım ulaştıran İHH, Suriye'de yaşanan drama da kayıtsız kalmadı" diye konuştu.
Mekeç, Suriye'de özellikle çocuklar ve kadınların açlık ile soğuktan hayatını kaybettiğini belirterek, şunları kaydetti:

"İHH olarak bin ihtiyaç malzemesi yüklü tır göndereceğiz. Ülke genelinde başlatılan 'Türkiye'den Suriye'ye Bin Tır' yardım kampanyasına 2 tırla destek olacağız. Şu anda un, kuru gıda, bebek bezi, konserve çeşitleri, bebek bisküvisi, uyku tulumu, kıyafet, bot, battaniye gibi ihtiyaçlardan oluşan bir tır yardım malzememiz hazır. İkinci tırımızı da kent merkezinde konuşlandıracağız ve hayırsever vatandaşlarımız, evlerinden getirdikleri veya aldıkları malzemeleri bu tıra kendi elleriyle koyacak. İnşallah gelecek hafta Bartın'dan çıkış yapacak tırlarımız sınır ötesine geçmeye başlayacak. Kampanyaya desteğin sürmesini bekliyoruz."

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER