ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 02:30

Suriye'ye yardımlar devam ediyor


İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Sakarya Temsilciliği, Suriye'ye 5 tır yardım malzemesi gönderdi.
İHH Sakarya Temsilcisi Ruhi Ademoğlu, Palmiye Caddesi'nde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, Suriye'ye 33'üncü tırı gönderdiklerini söyledi.
Suriye'de insanların açlıktan ve soğuktan öldüğünü belirten Ademoğlu, "Daha dün 40'a yakın Suriyeli öldü. Biz Suriye'ye insanlık taşıyoruz. Biz Suriye'ye 'yemeklerinin yanına azık olsun' diye değil, 'açlıktan ölmesinler' diye yardım yapıyoruz." şeklinde konuştu.
Ademoğlu, Suriyeli alimlerin cevazı üzerine halkın kedi ve köpek eti yediğini ifade ederek, onu da bulamayan anne ve babaların evlatlarını gözlerinin önünde kaybettiğini anlattı.
Sakarya halkı olarak yaşananlara göz yummadan, savaş mağdurlarına bir nebze olsun destek vermek amacıyla 5 tır yardım malzemesini Suriye'ye göndereceklerini dile getiren Ademoğlu, "Amacımız insanlarla elimizdekileri paylaşmak. Gayret gösteren, yardım gönderen veya göndermeye çalışan tüm kardeşlerime teşekkür ediyorum, Allah razı olsun" ifadesini kullandı.
Un, temel gıda maddeleri ve battaniye yüklü 5 tır, yardım malzemelerini Suriyelilere ulaştırmak amacıyla dualar eşliğinde yola çıktı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER