ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Ekim 2012 Pazar 13:31

Suriyelilerin kaldığı çadır kentte gerginlik

Kahramanmaraş’taki çadır kentte barınan Suriyeli vatandaşlar ile görevliler arasında yaşanan tartışmaya polis müdahale etti.


Kahramanmaraş’taki çadır kentte barınan Suriyeli vatandaşlar ile görevliler arasında yaşanan tartışmaya polis müdahale etti.

Suriye'deki iç çatışma nedeniyle Kahramanmaraş'taki çadır kentte barınan Suriyeli mültecilerden bazıları, dün akşam saatlerinde erzak ve giyim malzemelerinin yetersiz dağıtıldığını iddia ederek, çadır kentteki görevlilerle tartışmaya başladı. Tartışmanın ardından mültecilerin arasında bulunan bazı şahısların kışkırtması ile grup yürüyüş yapmak istedi. Bunun üzerine çadırkente TOMA ve akrep aracıyla beraber çok sayıda çevik kuvvet ekibi sevk edildi.

Yaşanan olaylar sırasında sağduyulu davranan güvenlik güçleri, çoğunluğunu gençlerin ve çocukların oluşturduğu yaklaşık 200 kişilik gruba 'dağılması' yönünde uyarıda bulundu. Olaylar sırasında bazı mülteciler polise taş attı, çadırkent yakınında bulunan araçların camlarını kırdı. Öfkeli kalabalığı yatıştırmak için olay yerine gelen Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Metin Aşık, kalabalığın arasına girerek grubun sorunlarını dinledi.

Suriyelilerin sorunlarını dinleyen Aşık, "Bugün bayram, ben öncelikle hepinizin bayramını tebrik ediyorum. Şikayetlerinizi dinleyeceğim ve ilgililere ileteceğim." dedi. Çadır kent mahalle muhtarı ise söylenenleri tercüme etti. Emniyet Müdürü Aşık, daha sonra çadırkentteki her mahalleden temsilci ile görüşüp şikayetlerini dinledi.

Yaşanan arbede sırasında iki polis memuru bacağından hafif şekilde yaralandı. Yaralanan polisler, olay yerine gelen ambulanslarda yapılan ilk müdahalenin ardından Kahramanmaraş Necip Fazıl Şehir Hastanesi'ne kaldırıldı.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER