ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 15:42

Suriyelilere yardımlar sürüyor


İHH İnsani Yardım Vakfı'nın, çadır, sünger, yatak ve gıda malzemelerinden oluşan 12 tırlık yardımı, Tel Abyad bölgesindeki Suriyelilere gönderdiği bildirildi.
     İHH İnsani Yardım Vakfı'ndan yapılan açıklamada, pirinç, mercimek, ton balığı, fasulye, şeker, yağ gibi gıda malzemelerinden oluşan bin gıda kolisinin Tel Abyad'a sığınan Suriyeli ailelere dağıtılmak üzere Akçakale Sınır Kapısı'ndan bölgeye ulaştırıldığı belirtildi.
     Temel yaşam malzemelerinden oluşan gıda kolilerinin, saldırıların artmasıyla çevre illerinden gelerek Tel Abyad'a sığınan insanlara dağıtılacağı bildirildi.
    
Tel Abyad'a çadır kent 
    
     Olayların başladığı günden beri mağdur Suriyelilerin birçok ihtiyacını karşılamaya çalışan İHH İnsani Yardım Vakfı'nın, saldırılar nedeniyle evlerini terk etmek zorunda kalan ve sokaklarda yaşayan insanlar için bölgede çadır kent oluşturmaya başladığı belirtildi.
     Çadır kent oluşturulması kapsamında, İHH İnsani Yardım Vakfı'nın Suriye çalışmaları koordine merkezi Hatay masası ekiplerince, çadır, sünger yatak ve battaniye gibi malzemelerin bölgeye gönderildiği kaydedildi.
     Açıklamada, Tel Abyad'a gönderilen 633 çadır için 2 bin 500 sünger yatak ile 2 bin 500 battaniyenin burada oluşturulacak çadır kentte kullanılacağı belirtildi.
     Ekiplerin, önümüzdeki günlerde de bölgeye 300 çadır ile içlerinde kullanılmak üzere, battaniye, sünger yatak ile yatak kılıfı göndereceği ifade edildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER