ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 17:06

Suriyeliler Türkiye’den özür diledi


Suriyeli muhaliflerin önde gelen isimleri, sınırda çıkan ve 1 polis memurunun şehit olduğu, 6 kişinin de yaralandığı olayla ilgili Türkiye’den özür diledi.

Suriyeli muhalifler, Şanlıurfa’da basın toplantısı düzenledi. Karakoyun İş Merkezi’ndeki toplantıda sınır kapısındaki olayı çıkartanların provakatör olduğunu söyledi. Suriyelilerin önde gelen muhalif liderlerinden Muhammed Zekeriya Elmeshud, "Bu olayda üzülen taraf sadece Türk halkı değil, bizler de çok üzüldük. Şehit olan polise Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Öncelikle bu olaylarda bize kucak açan Türkiye ve özellikle Şanlıufa halkına sonsuz teşekkürlerimizi iletiyoruz. Bu olayla bizim hiçbir bağlantımız yok, olaya sebebiyet verenler, Türkiye-Suriye ilişkilerinin bozulmasını isteyen provakatörlerdir. Bu olayda bize anlayış gösteren ve yardımlarını esirgemeyen Türkiye halkına bütün Suriyeliler adına özür diliyorum" dedi.

BAŞBAKAN’A TEŞEKKÜR ETTİ

Açıklamasında, diğer Müslüman devletlerin yardım etmemesini eleştiren Muhammed Zekeriya Elmeshud, "Bu olayı çıkaranlar Banyas tarafında 900 kişiyi öldürdüler ve tek bir Müslüman ülkesi bunlara dur demedi. Diğer Müslüman ülkeleri Batı ülkelerine bağlı olduğu için bize destek vermiyor, Ama Türkiye’nin Batı’dan bir korkusu olmadığı için bize tüm yardımları yapıyor. Başta Başbakan Recep Tayip Erdoğan olmak üzere, tüm Türkiye teşekkür ediyor, bu olaylardan dolayı bir kez daha özür diliyoruz" diye konuştu.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER