ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Aralık 2014 Pazartesi 20:08

Suriyeli kaçağın ifadesi yürek burktu

Suriyeli kaçağın ifadesi yürek burktu

Suriyeli kaçağın ilk ifadesinde annesinin elleri arasından kaybolduğunu ifade ettiği öğrenildi.


Muğla'nın Bodrum ilçesinden yasa dışı yollarla Yunanistan’a gitmeye çalışan Suriye uyruklu kaçakların içinde bulunduğu şişme botun şiddetli rüzgar nedeniyle batması sonucu 8 kaçak kayboldu. Batan bottan yüzerek kurtulmayı başaran Suriyeli kaçağın ilk ifadesinde annesinin elleri arasından kaybolduğunu ifade ettiği öğrenildi.

Sabah saatlerinde Gümüşlük Çatalada açıklarında balıkçılar tarafından şişme bir botun alabora olduğu fark edildi. Ada kıyısında bulunan 2 kişinin yüzerek kurtulduğu ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından Bodrum Devlet Hastanesi'ne nakledildiği öğrenildi. Kurtulan 2 kişinin ilk ifadelerine göre botta 8 Suriyeli kaçağın daha olduğu öğrenildi. Sabah saatlerinden itibaren 4 bot ve 1 helikopter ile havadan ve denizden yapılan aramalar sonuçsuz kaldı. Havanın kararması ve olumsuz hava koşulları nedeniyle havadan yapılan arama çalışması sona ererken 101 nolu sahil güvenlik botu çalışmalarını sürdürüyor.

Öte yandan batan bottan yüzerek kurtulan 2 Suriyeli kaçaktan birinin hastanede tedavisi devam ederken gözyaşlarını tutamadığı ve ilk ifadesinde annesinin elleri arasında kayarak denizde kaybolduğunu ifade ettiği öğrenildi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER