ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Kasım 2013 Pazartesi 14:00

Suriyeli çocuklar yarın eğitime başlıyor


Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Islahiye Konaklama Tesislerinde geçici olarak ikamet eden Suriyeli çocuklar, UNICEF tarafından Islahiye'de yaptırılan okullarda yarın yeniden eğitime başlıyor.

Gün geçtikçe artan Suriyeli sayısı karşısında mevcut koşulların güçlendirilmesi yönünde AFAD ile iş birliği yapan UNICEF, özellikle çocukların eğitimleri ve korunmasına yönelik çeşitli faaliyet gerçekleştiriyor. Bu faaliyetler kapsamında yer alan prefabrik okullar ise birçok Suriyeli çocuğa eğitim imkanı sağlanması açısından ayrı bir önem taşıyor. İnşaatı tamamlanan okullardan ilk ikisi ise Islahiye kampında yarın faaliyete geçiriliyor. UNICEF tarafından ABD’nin finansörlüğünde yaptırılan ve 24 derslikten oluşan okullarda 2 binin üzerinde çocuğa eğitim verilmesi planlandı.

AFAD Islahiye Çadırkent Misafir Konaklama Tesislerinde yarın saat 10.00’da düzenlenecek törene Gaziantep Valisi Erdal Ata, Koordinatör Vali Veysel Dalmaz, AFAD Başkanı Dr. Fuad Oktay, ABD Başkonsolosu John Espinoza ve UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban da katılacak.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER