ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL30°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 12:19

Suriye'den gelen kurşun Türk genci öldürdü


Şanlıurfa'nın Ceylanpınar ilçesine sınır olan Suriye'nin Rasulayn kasabasında muhalifler ile PKK'nın kolu PYD güçleri arasında çıkan çatışmada bir mermi, Ceylanpınar'da 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul'un göğsüne isabet etti. Ağır yaralanan genç, hastanedeki müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Çatışmada yaralanan Özgür Suriye Ordusu'ndan 4 kişi ise sınırdan geçirilerek Ceylanpınar Devlet Hastanesi'ne getirildi. Tedavi altına alınan yaralılardan biri, hayati tehlikesi bulunduğu gerekçesiyle Şanlıurfa'ya sevk edildi.

    Rasulayn'da yer yer çatışmaların yaşanmasıyla duyulan silah sesleri Ceylanpınar'da tedirginlik yaşattı. Sınır ötesinden gelen bir mermi, Ceylanpınar'da parkta oturan 17 yaşındaki Mahsun Ertuğrul'un göğsüne isabet etti. Ağır yaralanan genç, yapılan müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Ceylanpınarlı Ahmet Gündüz isimli bir vatandaş da evinde kurşun isabet etmesi sonucu yaralandı. Hastaneye kaldırılan vatandaş tedavi altına alındı.

    Hastane önünde bekleyen vatandaşlarla polisler arasında küçük tartışma yaşandı. Jandarmanın gelmesiyle hastane önünde bekleyen vatandaşlar dağıldı. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER