ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 18:24

Suriye'den atılan havan topuna karşılık verildi


Genelkurmay Başkanlığı, Suriye topraklarından ateşlenerek Şanlıurfa’nın Ceylanpınar ilçesine düşen ve bir kişinin ölümüne 2 kişinin de yaralanmasına sebep olan havan topuna, angajman kuralları gereği obüslerle karşılık verildiğini açıkladı.

        Genelkurmay Başkanlığı'nın resmi internet sitesinden yapılan açıklamada, Suriye'den atılan 2 havan mermisinin Türkiye topraklarına isabet ettiği belirtildi.

        Açıklamada şöyle denildi: "Türkiye-Suriye hududunda, Şanlıurfa/Ceylanpınar karşısındaki Resulayn ilçesinde PKK (PYD) mensuplarıyla muhalifler arasında devam eden çatışmalar neticesinde, saat 19.50 sularında top/havan mermisi olduğu değerlendirilen iki mermi, 3’üncü Hudut Alay Komutanlığı (Şanlıurfa/Ceylanpınar) sorumluluk sahasına, sınırın yaklaşık 1 km kadar içerisine düşmüştür. Olay sonucunda tarlalarında sulama yapmakta olan Şükrü Kahraman (43) ile çocukları Mehmet Kahraman (23) ve Ahmet Kahraman (12) isimli vatandaşlarımız yaralanmıştır. Yaralılardan Şükrü Kahraman vefat etmiş, diğer yaralılar Mehmet Akif İnan Araştırma Hastanesi'nde tedavi altına alınmış olup hayati tehlikeleri bulunmamaktadır. Yapılan atışlara; angajman kuralları gereği, önceden tespit edilen hedeflere, obüslerle caydırıcı mahiyette ve misliyle mukabele kapsamında ateş açılarak karşılık verilmiştir. Hayatını kaybeden vatandaşımıza Allah'tan rahmet, kederli ailesine başsağlığı diliyoruz."
        
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER