ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Aralık 2012 Salı 17:16

Suriye'deki olaylarda 107 kişi öldü


Merkezi Londra'da bulunan Suriye İnsan Hakları Örgütü (SNHR), Suriye'de Beşşar Esed'e bağlı ordu birliklerinin çeşitli kentlerde gerçekleştirdikleri operasyonlarda ölü sayısının 107'ye yükseldiğini açıkladı.
    
SNHR, Suriye ordu birliklerinin Şam'ın birçok bölgesine saldırılar düzenlediğini ve Esed rejimine bağlı güvenlik güçlerinin Ziyabiye'de 30 kişiyi idam etmesiyle, kentte aralarında kadın ve çocuklarında yer aldığı 58 kişinin hayatını kaybettiğini duyurdu.
    
SNHR, operasyonlarda, Deyru'z-Zor'da 9, Humus'ta 10, Dera 8, Hama'da 5, İdlib'te 4, Halep'te 3 ve Kuneytra kentinde 1 olmak üzere ülke genelinde 98 kişinin yaşamını yitirdiğini duyurdu.
    
Güvenlik güçlerinin Humus'un Hula beldesinde bir sahra hastahanesine düzenlediği saldırılarda çok sayıda kişinin öldüğünü ve yaralandığını kaydeden SNHR, Şam'ın Babila beldesinde de bir çok gizli hastahanenin top ve roket saldırılarına maruz kaldığını aktardı.
    
Başkent Şam'da bulunan El-Vafidin kampındaki El-Batıha Okulu'na havan toplarıyla düzenlenen saldırı sonucunda ilk belirlemelere göre 8 öğrenci ve 1 öğretmenin öldüğü bildirilmişti. Bu son olayda, Suriye resmi haber ajansı SANA "terörist" olarak nitelendirdiği muhalifleri sorumlu tutarken, muhalifler de Esed güçlerini sorumlu tutmuştu.
    
   

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER