ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Eylül 2013 Perşembe 23:36

Suriye'deki iç savaş


Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) Basın Koordinatörü Luey el-Mikdad, El-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen birliklerin Azaz kasabasından çekildiğini açıkladı.
AA muhabirine konuya ilişkin açıklamada bulunan Mikdad, "El-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen birlikler, dün Azaz kasabasına baskın düzenlemiş, kontrol noktaları oluşturmuştu. Bugün söz konusu birlikler, görüşmeler sonrası kasabadan tamamıyla çekildi. Deyr ez-Zor'da da ÖSO birliklerine aynı zamanlamayla saldırmış olmaları, dışarıdan bir yönlendirme ihtimalini güçlendiriyor'' diye konuştu.
Suriye halkının genelinin hoşgörüyü temel alan İslam düşüncesinde olduğuna dikkati çeken Mikdad, şunları kaydetti:
''Suriyeliren, kimsenin kendi düşünce biçimini baskı ve terörle dayatmasına, müsamaha göstermez, izin vermez. Suriye halkına farklı nedenlerle silah doğrultmak ve halkı yargılayarak öldürmek tarafımızca asla kabul edilebilir şeyler değildir. Tüm bu davranışlar Esed rejiminin elini güçlendirmektedir. Biz, halkı korumak için bu savaşın içindeyiz ve ilkelerimizle savaşı sürdüreceğiz.''
Halep'e bağlı Azaz kasabasında dün, ÖSO'ya bağlı birlikler ile El-Kaide'ye yakınlığıyla bilinen güçler arasında şiddetli çatışmalar yaşanmıştı.

 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER