ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL28°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2014 Salı 14:22

Suriye'de savaş suçu belgeleri


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Suriye'de savaş suçu belgeleriyle ilgili "Bence bu konu bir ihtilaf konusu olmaktan çıktı. Bir zulüm var, bir zalim var. İnsan onuru, insan haysiyeti, insan yaşamı ayaklar altında. Bu son gelişmeler bunu göstermiştir" dedi.
Bakan Çelik, Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Başkanı Tuğrul Kudatgobilik ve TİSK'in yeni yönetimi kurulunu kabul etti.
Kabulün ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Çelik, Suriye'de savaş suçu niteliğindeki belgelerin ortaya çıkmasıyla ilgili bir soru üzerine, şunları söyledi:
"Bir insan olarak o görüntüleri görmeye yüreklerin dayanması mümkün değil. Çok vahim bir tablo var. Aslında Suriye ile ilgili Hükümet olarak Sayın Başbakan'ın öteden beri, orada zalim bir yönetim var ve orada insan onuru dikkate alınmıyor, adeta bir soykırım gerçekleşiyor ifadelerini belli çevreler anlamakta zorlandılar. Bence bu konu bir ihtilaf konusu olmaktan çıktı. Bir zulüm var, bir zalim var. İnsan onuru, insan haysiyeti, insan yaşamı ayaklar altında. Bu son gelişmeler bunu göstermiştir."
Gerek AB gerekse de dünyanın benzer gelişmelere müsaade etmeyecek yaklaşımları sergilemesi gerektiğini savunan Bakan Çelik, "Buna müsaade edilmeyecek yaklaşımlar sergilensin ki dünya insanlığına, dünyanın bunlara müsaade etmeyeceğinin güvencesi verilsin. Aksi halde bunlara göz yumulur gibi bir yaklaşım, daha büyük fecaatlerin daha büyük katliamların daha büyük sorumsuz anlayışların dünyada yer almasını ortaya koyar ki bu dünyanın geleceği noktasında hiç düşünmemiz gereken bir tablodur" diye konuştu.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER