ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mart 2014 Pazartesi 20:36

Suriye'de iç savaşın 4. yılına girildi


Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, "İç barışın, huzurun sağlanmasını, bir an önce halkın iktidarının Suriye'de hakim olmasını temenni ediyoruz" dedi.
Bakan Müezzinoğlu, Kırıkkale Yüksek İhtisas Hastanesinin ek binasının açılış töreni öncesinde bir gazetecinin Suriye'deki iç savaşın 4. yılına girdiğini hatırlatması üzerine, Suriye'de 4 yıldır iç savaşın sürdüğünü ve her gün yüzlerce insanın öldürüldüğü bir sürecin yaşandığını söyledi.
Suriye'den Türkiye'ye gelen yaklaşık 700 bin kişiye de ev sahipliği yaptıklarını ifade eden Bakan Müezzinoğlu, şöyle konuştu:
"Komşu ülke olarak bir taraftan kardeşlerimizin katledilmesi, öldürülmesi ve savaşması bizi üzüyor, yoruyor. Diğer taraftan da yaklaşık 600 bini aşmış, 700 bin civarında Suriye'den gelen kardeşlerimize de burada ev sahipliği yapıyoruz. İç barışın, huzurun sağlanmasını, bir an önce halkın iktidarının Suriye'de hakim olmasını temenni ediyoruz. Ancak Suriye'de yaşanan bu acıya ve drama dünya, Birleşmiş Milletler ve dünyanın etkin güçleri seyirci kalıyor. İnşallah en kısa zamanda huzur bulurlar. Kendi vatandaşlarının seçimi ile gelen iktidarlar Suriye'de de istikrar sağlar."
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER