ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2014 Cumartesi 22:35

Suriye için "Sana İhtiyacım Var"


Belçika'da, ''Sana İhtiyacım Var'' kampanyası kapsamında hayırseverlerin katkısıyla toplanan 5 tır yardım malzemesi Suriye'ye uğurlandı.

Anadolu Ajansı'nın da destek verdiği ''Sana İhtiyacım var'' kampanyası kapsamında Helping Hands Belgium Derneği gönüllülerinin katkılarıyla Belçika'nın Gent kentindeki otopark alanında uğurlama törenin düzenlendi. İnsani yardım malzemesi taşıyan 5 tır, geniş kitlesel katılım ve dualar eşliğinde yola çıktı.

AA muhabirine açıklama yapan Helping Hands Belgium Derneğinin finans sorumlusu Bekir Güneş, Suriye'deki iç savaştan dolayı on milyona yakın insanın yardıma muhtaç olduğu söyledi. Güneş, "Hepimizin malumu, başta çocuklar, kadınlar, hastalar ve yaşlılar olmak üzere, çok zor durumda insanların hayata tutunması adına İGSB, Başbakanlık Afet Ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığının (AFAD) başlattığı 'Sana ihtiyacım var' kampanyasına destek vermek için taşın altına elimizi soktuk" dedi.

Güneş, üç haftada 5 tır malzeme topladıklarını ve mağdurlara yönelik yardımların devam edeceğini söyledi.
Brüksel Büyükelçilği Basın Ateşesi Veysel Filiz de "Bu kuruluşlarımızı tebrik ediyor, katkıda bulunan tüm duyarlı vatandaşlara teşekkür ediyorum" dedi.

İGSB Genel Sekreteri Ali Kurt ise "EMISCO ve Helping Hand Belgium'un inisiyatifiyle Avrupa'nın göbeğinde toplanan bu yardımlar Suriyeli kardeşlerimize ilaç olmakla birlikte dünya kamuoyuna da bir mesaj oluyor" ifadesini kullandı.
Konuşmaların ardından tırlar, Suriye'ye gitmek üzere yola koyuldu.

 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER