ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Nisan 2018 Pazartesi 14:30

'Suriye helikopteri düştü' alarmı

Suriye helikopteri düştü alarmı

Suriye helikopterinin, Birecik İlçesi yakınlarında düştüğü iddia edildi.Polis ve jandarma helikopterin düştüğü ihbarı yapılan bölgede arama çalışması başlattı.

Bilecik yakınlarında Suriye’ye ait askeri bir helikopterin, bugün saat 11.30 sıralarında Türkiye tarafına düştüğü ihbarı üzerine güvenlik birimleri harekete geçti. Bölgeye sevk edilen jandarma ve polis arama çalışmasına başladı. Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç yaptığı açıklamada, "Bize bu yönden bir bilgi geldi. Hemen ilçede ve sınır hattında polis ve jandarma arama çalışmalarına başladı. Şu an güvenlik güçlerimizin arama çalışması devam ediyor. Henüz elde edilmiş net bir bilgi yok. Aramalar sonunda ihbarın doğru olup olmadığı ortaya çıkacak" dedi.

DIŞİŞLERİ'NDEN YALANLAMA

Öte yandan, Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Selçuk Ünal, şu ana kadar Suriye'den Türkiye'ye herhangi bir hava aracının geçiş yapmadığını söyledi.

Ünal, ordudan ayrılan bir pilotun Halep'te bazı güvenlik merkezlerini bombaladıktan sonra uçağıyla Türkiye'ye iniş yaptığı haberi ve bir Suriye helikopterinin Şanlıurfa'nın Birecik ilçesi yakınlarında düştüğü iddialarına ilişkin AA'ya yaptığı açıklamada, "Şu ana kadar Suriye'den ülkemize herhangi bir hava aracı geçişi olmamıştır" dedi.


KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER