ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL35°C
Sıcak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Şubat 2013 Perşembe 22:17

"Suriye halkı için biz de yeni yardımlar açıklayacağız"


İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague, gelecek hafta Suriye halkı için yeni yardımlar açıklayacaklarını söyledi.
     İtalya'nın başkenti Roma'daki Suriye Halkının Dostları Grubu toplantısına katılan Hague, resmi twitter hesabından, Suriye'de binlerce insanın hayatı tehlikedeyken ve kriz kötüleşirken, hiçbir şey yapılmadan durulmaması gerektiğini yazdı.
     Hague, "Suriye krizinde siyasi bir çözüme ihtiyaç var. Ancak bunun olması için Esed rejimine baskı artırılmalı. Birleşik Krallık, barışçıl bir çözüm ve BM Güvenlik Konseyi'nin harekete geçmesi çağrısında bulunuyor. Ancak Suriyelilerin acil yardıma ihtiyacı var, dolayısıyla biz de yeni yardımlar açıklayacağız" ifadelerini kullandı.
     İngiliz bakan, Roma'da BBC'ye yaptığı açıklamada da Suriye'ye karşılık vermede Batı ve Arap ülkeleriyle birlikte "yeni bir sürece" girildiğini belirterek, ülkesinin hayat kurtarmak için ekipman göndereceğini ve bunun detaylarını gelecek hafta açıklayacağını kaydetti.
     İngiltere halihazırda Suriyeli muhaliflere ve kamplardaki Suriyeli sığınmacılara yardım ediyor. Muhaliflere silah yardımında bulunmadığını vurgulayan İngiltere, Suriye halkı için şimdiye kadar yaklaşık 70 milyon sterlinlik insani yardımda bulundu.

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER