ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL17°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Şubat 2014 Pazartesi 15:53

Şüpheli çanta, tramvay seferlerini durdurdu

Şüpheli çanta, tramvay seferlerini durdurdu


Sultanahmet Tramvay Durağı’nda unutulan çanta bomba paniğine sebep oldu. Uzman ekip tarafından fünye ile patlatılan çantadan kırtasiye malzemesi çıktı. Şüpheli çanta sebebiyle tramvay seferleri bir süreliğine durduruldu.

Sultanahmet Tramvay Durağı’nda sahipsiz bir çanta olduğunu gören vatandaşlar ve güvenlik görevlileri durumu polise bildirdi. Söz konusu adrese gelen Fatih ilçe Emniyet Müdürlüğü Önleyici Hizmetler Büro Amirliği çantada patlayıcı madde bulunma ihtimaline karşı durağı boşalttı. Durak emniyet şeridiyle kapatılırken tramvay seferleri de durduruldu. Olay yerine çağrılan Bomba İmha ve İnceleme Ekibi, özel kıyafetlerini giyerek çantayı inceledi. Bomba uzmanı, ip bağlayarak yola çektiği çantaya fünye yerleştirdi. Yapılan uyarı anonsunun ardından çata fünye ile kontrollü şekilde patlatıldı.

Çantadan defter, kalem ve kitap gibi kırtasiye malzemesi çıktı. Gerekli kontrollerin ardından emniyet şeridi kaldırıldı. Tramvay seferleri de yeniden normale döndü. Polisin uyarılarına rağmen vatandaşların olay yerinden uzaklaşmaması ve cep telefonlarıyla görüntü almaya çalışması ise dikkat çekti.


KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER