ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 15 Mart 2014 Cumartesi 19:24

Süpermoto'da sezon startı KKTC'de verildi


Türkiye Süpermoto Şampiyonası 1. ayak yarışları dünya şampiyonu Kenan Sofuoğlu'nun da katıldığı sıralama antrenmanıyla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) başladı.
Şampiyonada 1. ayak sıralama yarışları Lefkoşa'da bulunan ZET Karting Pisti'nde yapıldı. Antrenman sırasında açıklama yapan dünya şampiyonu Sofuoğlu, KKTC'de ilk kez yarışmaktan dolayı mutlu olduğunu belirterek, Kıbrıs Türk halkının yanında olmak için burada bulunduğunu söyledi.
KKTC'de yapılan organizasyondan dolayı Türkiye Motosiklet Federasyonu'na (TMF) teşekkür eden Sofuoğlu, KKTC Başbakan Yardımcısı, Kültür ve Spor Bakanı Serdar Denktaş'ın da motor sporlarına son derece ilgili olduğunu dile getirdi.
Milli sporcu Sofuoğlu, Kıbrıs'ta yarışmanın adanın spor turizmi için de son derece önemli olduğunu vurgulayarak, sadece Türkiye'deki sporcularla değil buradaki sporcularla da yarışmak istediğini kaydetti.
KKTC'de güzel pist yapılmasının hız tutkunları için son derece faydalı olacağını dile getiren Sofuoğlu, "Pist sayesinde bu insanlar gelip burada otomobil ve motosiklet kullanabilir. Bu kazaları da bu şekilde önlerler. Her yere koydukları radar cihazlarından daha iyi sonuç vereceğinden eminim" diye konuştu.

-Akülke: "Spor birleştirici bir güç"
TMF Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke de TMF'nin organize ettiği Türkiye Süpermoto Şampiyonası yarışlarının bir ayağının ilk defa Kıbrıs'ta yapıldığını hatırlattı.
Güney Kıbrıs'taki motor yarışçılarının da bu yarışa ilgi göstermesinin sporun birleştirici bir güç olduğunu gösterdiğine işaret eden Akülke, bunun kendilerini mutlu ettiğini, dünya ekonomisinde alternatif turizmin önemli bir yere sahip olduğunu söyledi.
Akülke, Kıbrıs'ın spor turizminin öncüsü olabilecek bir doğa güzelliğine sahip olduğunun altını çizerek, "Çok kısa bir sürede Kıbrıs'ta spor turizmi açısından bir spor pistimiz olacak. Tüm dünya ve Avrupa burada antrenman ve test sürüşlerini yapacak" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER