ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:01

Sultanoğlu, başarılı öğrencileri kabul etti


Karaman İl Milli Eğitim Müdürü Asım Sultanoğlu, Türkiye Özel Okullar Derneği’nin (ANÖZDER) Ankara’da düzenlediği Akıl Oyunları'nda derece yapan, Matematik yeteneğinde Türkiye şampiyon olan Gevher Hatun İlköğretim Okulu öğrencilerini kabul etti.

Asım Sultanoğlu, ziyarette yaptığı açıklamada, "Gevher Hatun Koleji başarıları ile ilimizi Türkiye de en iyi şekilde temsil etmiş ve Türkiye birincisi olmuştur. Okulumuz akıl oyunları ve matematik yeteneğinde eğitime yeni bir bakış açısı ve ufuk kazandırmıştır. Öğrencilerin matematiği sevmeleri için çaba gösteren öğretmenlerimizi tebrik ediyorum." dedi.

Okul Müdürü Tanju Yıldırım da "Okul olarak akıl ve zeka oyunlarına önem veriyoruz. Öğrencilerimizin matematiği sevmeleri için yaptığımız çalışmaların meyvelerini toplamaya devam ediyoruz. Yapılan çalışmalar sonucu Türkiye derecesi elde eden öğrencilerimizi kutluyorum. Türkiye birincisi olarak bizi ve Karaman'ı gururlandıran Gevher Hatun Koleji, elde ettiği bu başarılarla özel okulculukta eğitimde yeni bir çığır açmıştır. Geleceğe emin adımlarla ilerleyen, her alanda ülkemiz için en iyisini yapmak için gayret gösteren nesiller yetiştiren Gevher Hatun Koleji'nin yaptıkları yapacaklarının teminatıdır." diye konuştu.

Okulun Eğitim Koordinatörü Ali Celal Öztan da "Akıl oyunları ve matematik yeteneği öğrencilerin stratejik gelişme ve bakış açılarını geliştiren çok önemli etkenlerdir. Akıl oyunları ve matematik yeteneği takımlarımız bizi Türkiye'de en iyi şekilde temsil ederek şampiyon olmuşlardır. Türkiye finalinde dereceye giren şampiyon öğrencilerimiz okıl oyunları reverse Türkiye ikincisi Ali Özkan, abolene Türkiye üçüncüsü Furkan Başoğlu, matematik yeteneği Sudoku Türkiye ikincisi Yusuf Aygün, Soma küpü Türkiye ikincisi Halil Türkel, Tangram Türkiye ikincisi Gülnur Şenkal, Matdoku Türkiye üçüncüsü Mustafa Çakır, origami Türkiye üçüncüsü Kaan Celil Akkul, kilitli taşlar Türkiye üçüncüsü Fadimana Özdemir, matematik bulmacası Türkiye üçüncüsü Ahmet Taha Özçelik’tir. Türkiye şampiyonları oyunlarda aldıkları puanlarla okullarını zirveye taşıyarak Türkiye birinciliği elde ettiler. Karaman için Türkiye ile yarışan bütün öğrencilerimi canı gönülden tebrik ediyorum. Bu başarıyı Karaman'a hediye ediyoruz." dedi.

Sudoku Türkiye ikincisi olan Yusuf Aygün ise "Başarımda okulumun ve öğretmenlerimin emeği büyük, ciddi emek harcadılar. Akıl oyunları ve matematik yeteneği ufkumu geliştirdi. Türkiye finallerinde çok ciddi rakiplerimiz vardı. Hedefimiz okulumuzu zirvelere taşımaktı bunu başardık." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER