ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL34°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Nisan 2013 Salı 22:58

Sultan’dan Dondurulmuş Gıdalar Konusunda Uyarı

Sultandan Dondurulmuş Gıdalar Konusunda Uyarı


Yeşilçam’ın Sultanı olarak anılan ünlü sanatçı Türkan Şoray, Türkiye Perakendeciler Federasyonu (TPF) ile Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın ortak çalışmasıyla hazırlanan kamu spotu ile vatandaşları dondurulmuş veya soğutulmuş gıdalar konusunda uyardı.
Türkan Şoray’ın sözcülüğündeki kamu spotu ile tüketicilerin, gıda maddelerini satın alırken depolarken, pişirirken ve tüketirken dikkat etmeleri gereken gıda güvenirliği önlemleri konusunda bilgilendirilmesi amaçlanıyor. Filmde ayrıca, Soğuk Zincirin kırılması anlamına gelen ve gıda güvenliği açısından risk uyandıran bu süreçte tüketicinin de önemli bir role sahip olduğu vurgulanıyor. Tüketicilerin farkında olmadan yaptığı hatalar nedeniyle gıdaların sağlığı tehdit eder hale geldiği anlatılan filmde “çözülmüş gıdaları yeniden dondurmayın” uyarısında da bulunuluyor.
Ünlü sanatçı Türkan Şoray, kamu spotunda “Dondurulmuş veya soğutulmuş gıdaları alışverişinizin en sonunda satın alın ve kısa zamanda aynı muhafaza koşullarına ulaştırın” mesajı veriyor. Proje için kendisine ulaşıldığında çok heyecanlandığını ve Türk halkının bilinçlenmesi adına katkı sağlayacak bu projede yer almaktan dolayı memnun olduğunu belirten ünlü sanatçı Şoray, proje için büyük bir sevinçle çalıştığını belirtti.
TBF Başkanı Selamet Aygün de yaptığı açıklamada, “Biz, yerel perakendeciler olarak her zaman doğru ve sağlıklı ürünleri halkımıza ulaştırmak için hizmet vermekteyiz. Gıda sağlığı konusunda halkımız için öncelik taşıyan konuları belirleyerek, bakanlığa bağlı yetkililer ile oluşturduğumuz ortak platform neticesinde kamu spotumuzu hazırladık. Bu doğrultuda halkımızı bilinçlendirmek adına sorumluluk alabileceğimiz projelere imza atmaktan dolayı büyük mutluluk duyuyoruz. Biz, yerel perakendeciler bu ülkede kazanıyoruz ve kazançlarımızı bu ülke için harcamaya her zaman hazırız. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’na ortak çalışmasından dolayı çok teşekkür ederiz” dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER