ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 12:02

Sultanbeylili gençlere karne armağanı

Sultanbeylili gençlere karne armağanı


Sultanbeyli Belediyesi, okullarında başarı elde edip birinci olan öğrencileri karne şenliği ile ödüllendirdi.

Şenlikte söz alan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, öğrencilerin uzun ve yorucu bir eğitim öğretim dönemini verimli şekilde geride bıraktığını ifade etti. Keskin ,“Şu dönemde kimi öğrencilerimiz Lisans Yerleştirme Sınavı'na (LYS) giriyor, kimileri ise Seviye Belirleme Sınavı'na (SBS) girdiler. Her birine sınavlarda başarı diliyor, onları sevgi ile kucaklıyorum.” dedi.

Hüseyin Keskin, gençlere “Faaliyetlerimizin odağında sizler bulunuyorsunuz. Sizlere sunacağımız imkân ve gelecek her şeyden önemlidir. Bu ülke sizin. Geleceğimiz olan sizlere; sorunlarından arınmış, yarınlara ümitle bakan, fiziksel, sosyal ve kültürel olarak gelişmiş, daha yaşanabilir bir ilçe bırakmak bizlerin görevi.” diye seslendi. Keskin, gençlerin umut vaat ettiğini belirtirken, “Buradan baktığımda yarının doktorları, avukatları, öğretmenleri, belediye başkanları, başbakanları, hatta cumhurbaşkanlarını görüyorum. Çünkü gençler dinamik bir güç.” ifadelerini kullandı.

İlçede yapılan yatırımlara da değinen Belediye Başkanı Keskin, Sultanbeyli’nin son senelerde yeni okullarla buluştuğuna işaret etti. Ayrıca eğitime yardım için SBS 1001 projesinin devreye alındığını; Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi (SUGEM), İstanbulensis Gençlik Merkezi ve Aydos Kütüphanesi’nin hayata geçirildiğini bildirdi.

Eğitim yatırımlarının yanı sıra kültür adına da pek çok icraatın yapıldığını anlatan Hüseyin Keskin, şunları kaydetti:

“Sosyal ve kültürel anlamda gelişmişlik eğitimin bir diğer şartı. Bu nedenle iki kültür merkezimiz aktif bir şekilde etkinliklerde bulunuyor. Burada sahnelenen tiyatrolar, verilen konserler, konferanslar gençlerimiz için önemli artı. Kültür merkezlerimiz açıldığı günden bugüne kadar bin 250 etkinlikte 420 bin bireye hizmet verdi.”

Keskin, şenlikte son olarak okullarında başarı elde eden ve birinci olan öğrencilere hediyelerini takdim etti. 45 başarılı öğrenciye lap top ve muhtelif hediyeler verildi. Ayrıca Danone Uluslar Kupası'nda Türkiye Şampiyonu olarak Türkiye’yi Londra’da yapılacak Avrupa Şampiyonası'nda temsil edecek olan Hasan Ali Yücel İlköğretim Okulu Futbol Takımı da ödüllendirildi.

Karne şenliğinde ilk olarak Türk Halk Müziği Sanatçısı Hüseyin Kaya, ardından Mustafa Ceceli sahne aldı. Ceceli gençleri hit parçaları ile coşturdu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER