ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 14:46

Sultanbeylili gençler yaz okulunda buluşuyor

Sultanbeylili gençler yaz okulunda buluşuyor


2012-2013 eğitim ve öğretim döneminde faaliyete başlayan; öğrencilere okul derslerinde yardımcı olan Sultanbeyli Gençlik Eğitim Merkezi (SUGEM), yaz okulu açıyor.

Sultanbeyli Belediyesi tarafından hizmete sunulan SUGEM’den 5, 6, 7 ve 8. sınıflarda okuyan 400 öğrenci yararlandı. Mehmet Akif Mahallesi’nde bulunan merkezde matematik, Türkçe, fen bilgileri, sosyal bilgiler, İngilizce ve bilgisayar alanında ücretsiz eğitim verildi. SUGEM, şu aşamada yaz okulu açıp öğrencilerin tatilde de bireysel gelişimlerine ve eğitimlerine katkı sunacak.

Değerler ve sosyal aktiviteler olarak iki ana başlık altında toplanan yaz okulu eğitimlerinde; siyer ile ilmihal derslerine yer verilecek. Ahlaki değerler aşılanacak, kaçınılması ve korunması gereken alışkanlıklar anlatılacak. Ayrıca piknik, turnuva ve tur gibi etkinliklerde bulunulacak.

Bu arada ilerleyen günlerde İstanbulensis Gençlik Merkezi ve SUGEM’de gitar, bağlama, saz ve resim dersleri planlanıyor.

Yaz okuluna başvurular 20 Haziran tarihine kadar alınıyor. Eğitimlere katılacaklar öğrencilerin kayıtlarını SUGEM kurs merkezine yaptırmaları gerekiyor.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER