ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Ağustos 2014 Çarşamba 11:28

Sultanbeyli’de tehlikeli gerginlik

Sultanbeylide tehlikeli gerginlik

Meclis’te iki gün önce MHP’liler ile AK Partililer arasında yaşanan yumruklu kavga, partilerin Sultanbeyli ilçe teşkilatlarına yansıdı


Meclis’te iki gün önce MHP’liler ile AK Partililer arasında yaşanan yumruklu kavga, partilerin Sultanbeyli ilçe teşkilatlarına yansıdı. Sultanbeyli’de MHP ilçe teşkilatı üyesi bir grup genç, AK Parti ilçe teşkilatı önüne siyah çelenk koymak istedi. AK Partililerin karşı koyması üzerine kavga çıktı. Polis, kavgayı havaya ateş ederek ayırdı.

Sultanbeyli MHP ilçe teşkilatı üyesi bir grup, MHP Iğdır Milletvekili Sinan Oğan’ın Meclis’te AK Partili Milletvekilleri tarafından darp edilmesini protesto etmek için dün akşam saat 21.00 sıralarında AK Parti Sultanbeyli ilçe teşkilatı önüne siyah çelenk bırakmak istedi. ‘AKP Şaşırma sabrımızı taşırma’ ve ‘Kahrolsun PKK işbirlikçi AKP’ sloganları atan grup, AK Parti İlçe Teşkilatı önüne geldi. MHP’lilerin siyah çelenk bırakmasına AK Partililer tepki gösterdi. Karşılıklı sataşmalar bir anda kavgaya dönüştü. Kavga eden partilileri polisler havaya ateş ederek ayırabildi. Olayın büyümemesi için AK Parti ilçe teşkilatı önüne çok sayıda polis ekibi sevk edildi.

İlçe Emniyet Müdürü Sabri Öksüz, partilileri sakinleştirmek için uzun çaba sarf etti. MHP’lilerin olay yerinden ayrılmasından sonra parti binası dışına çıkan Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, partilileri sükûnete davet etti.

Bu arada kavgada hafif yaralanan 3 kişi, tedavilerinin ardından taburcu edildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER