ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 16 Nisan 2013 Salı 12:19

Sultanbeyli'de sokak köpeği bir çocuğu ısırdı


Sultanbeyli’de sokak köpeği, yine bir çocuğu ısırdı. Komşuları tarafından son anda kurtarılan küçük çocuk, ölümden döndü. Geçtiğimiz hafta da bir kız çocuğu köpek tarafından ısırılmıştı.

Abdurrahmangazi Mahallesi'nde meydana gelen olayda, evlerinin önünde arkadaşı ile oyun oynayan ilköğretim birinci sınıf öğrencisi 7 yaşındaki Mustafa Aktaş, mahallede başıboş gezen bir köpeğin saldırısına uğradı. Köpeğin dişlerini bacağına geçirdiği Aktaş, olayı gören komşular tarafından son anda kurtarıldı. Yaralı olarak Sultanbeyli Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Mustafa Aktaş, yapılan tedavisinin ardından evine getirildi.

Yaşadığı olayı Cihan Haber Ajansı'na anlatan küçük çocuk, arkadaşıyla evinin önünde oyun oynadığı sırada köpeğin aniden üzerine geldiğini ve ayağından ısırdığını belirterek çok korktuğunu söyledi.

Küçük Mustafa’nın babası Abdülkadir Aktaş da, “Yetkililere defalarca müracaat ettim, kendileri de bunun bir sorun olduğunu söylediler ama bir çözüm üretilmedi. Geçtiğimiz hafta da mahallede yine bir başka çocuk köpek tarafından ısırılarak yaralanmıştı. Hastaneye çocuğumun yanına gittiğimde doktor bana bir hafta içerisinde 4 çocuğun köpek ısırması sonucu yaralanarak hastaneye getirildiğini söyledi. Buna bir çözüm bulunmasını istiyorum.” diye konuştu.

Bu arada, bir hafta önce bakkala gittiği sırada sokak köpeğinin saldırısı sonucu yaralanan ve son anda komşular tarafından kurtarılan 6 yaşındaki ilköğretim birinci sınıf öğrencisi Fatma Zehra Sandıkçı da, kendisi gibi köpek saldırısı sonucu yaralanan Mustafa Aktaş’ı evinde ziyaret etti. Sandıkçı, köpeğin kendisine saldırısından sonra korktuğunu ve köpeklerden uzak durduğunu söyledi.

Öte yandan, Sultanbeyli Devlet Hastanesi yetkilileri, basın mensuplarının köpek ısırması sonucu hastaneye müracaat eden kişi sayısı hakkındaki sorularını cevapsız bıraktı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER