ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL23°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Haziran 2013 Cuma 17:19

Sultanbeyli’de karne sevinci


Sultanbeyli’de karnelerini törenle alan miniklerin mutluluğuna velileri ortak oldu. Mimar Sinan İlkokulu’nda yapılan 2012-2012 eğitim ve öğretim dönemi kapanış törenine İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Muammer Yıldız, Çekmeköy Kaymakamı, Sultanbeyli Kaymakam Vekili Mehmet Arslan, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ile AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç de katıldı.

Törende söz alan Muammer Yıldız, karnelerin hem çocuklara hem de topluma ait olduğunu belirtti. Yıldız, şunları kaydetti:

“Milli Eğitim Bakanlığı büyük değişimleri hayata geçiriyor. Bu sene aldığımız karne 4+4+4 eğitim reformunun ilk karnesi. 4+4+4 eğitim reformunun karnesi çok güzeldir. Bu karnenin güzel gelmesinde herkesin emeği var. Bu başarının baş aktörleri öğretmenlerimizdir.”

Eğitim yatırımlarında kamunun ve hayırseverlerin payının büyük olduğunu dillendiren Yıldız, şöyle devam etti:

“Sultanbeyli’nin son dönemlerde eğitim atılımlarıyla başarılı bir grafik ortaya koyduğu malum. Sultanbeyli’de eğitimin alt yapısını Belediye Başkanı Hüseyin Keskin ve ilçede bulunan yöneticiler sorunsuz hale getirmek için büyük adımlar attı ve atmaya da devam ediyor. Bu adımlar sınavlara da yansıdı.”

Çekmeköy Kaymakamı, Sultanbeyli Kaymakam Vekili Mehmet Arslan ise karnelerini alan öğrencilerin kabına sığmadığını vurguladı. Bir dönemin çok çabuk geçtiğini ifade eden Arslan, “Herkesin başarı limiti bir değil. Başarısız olan öğrencilerle el ele vererek onların da başarılı olmalarına imkân tanımalıyız.” önerisinde bulundu.


Belediye Başkanı Hüseyin Keskin de Sultanbeyli’nin son senelerde eğitimde yapılan başarılı hamlelerle çıtasını büyüttüğüne işaret etti. 2013’ün iyi geçtiğini aktaran Keskin, “İstanbul’un neredeyse en çok eğitim yuvası edinen ilçesi biz olduk. Bu yatırımlarından dolayı emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” dedi. Bir ferdin eğitiminde yetkililerin ve ailelerin büyük görevi olduğunu anlatan Keskin, “Velilerimiz çocuklarının her yönüyle ilerlemesini mümkün kılmalı. Onları topluma iyi birer fert olarak armağan etmeli. Bizlerin yanında en çok onların bu konuda büyük rol ve görevi var.” dedi. Keskin öğrencilere yaz tatillerini iyi bir şekilde değerlendirmeleri ni de öğütledi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Vefa Vedat Budak da eğitimin kalplere dokunmak olduğuna temas etti. Budak, “Sultanbeyli eğitim öğretimde başarılı bir seneyi geride bırakıyor. Eğitimden spora, kültürel faaliyetlere kadar her yönüyle başarılı bir dönem oldu. Bunda emeği geçenlere teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Kapanış töreninde öğrenciler şiirler okudu. İlçede muhtelif dallarda başarı elde eden okulların öğrencilerine ve yöneticilerine ödüller verildi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER