ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Temmuz 2013 Cumartesi 14:53

Sultanbeyli, Mustafa Karataş ve Sedat Uçan'ı ağırladı


Sultanbeyli Belediyesi Kent Meydanı’nda düzenlenen Ramazan etkinliklerinde Doç. Dr. Mustafa Karataş ve tasavvuf müziğinin sevilen sesi Sedat Uçan’ı ağırladı.

Programa Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Ak Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç ve ilçe sakinleri katıldı. Kent Meydanı’nda etkinliğe katılanları selamlayan Başkan Keskin, İslam dünyasının içinde bulunduğu şuan ki durum hakkında konuştu. Birlik ve beraberlik mesajı veren Keskin, "Ülke halkı olarak zalimlerin her zaman karşısında, mazlumlarında yanında olduk." dedi.

Sultanbeyli Kent Meydanı'nda ilçe sakinleriyle buluşan Mustafa Karataş ilçede bulunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek konuşmasına başladı. İhlas Suresi'nden ve dua etmekten bahseden Karataş, Allah'a bol bol dua edilmesi gerektiğini belirtti. Karataş, "Kur’an da çok şey var, hatta çok çok şey var. Biz Müslümanlar Kur’an’da her şeyin olduğunu bilmiyoruz. Kur’an’da ilkeler var, örnekler var ama anlayana, düşünene." dedi. İnsanın aceleci olduğunu ifade eden Karataş, "Allah her şeye kadirdir. Sen kendini yetiştir. Allah senin elinden mutlaka tutar. Sen Allah’a güven. Biz sahipsiz değiliz. Allah bizi görüyor ve ona güveniyoruz." şeklinde konuştu. Herkesi Kuran'ı anlayarak okumaya davet eden Karataş, katılımcılara teşekkür ederek konuşmasını sonlandırdı. Belediye Başkanı Keskin, Karataş'a plaket ve çiçek takdim etti.

Mustafa Karataş'tan sonra sahneye sevilen sanatçı Sedat Uçan geldi. Beğenilen ilahilerini Sultanbeyli halkı için söyleyen Uçan, meydanı dolduran kalabalığa duygu dolu anlar yaşattı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER