ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Ocak 2013 Pazar 20:25

Süleyman Soylu, Muş'ta

Süleyman Soylu, Muşta


AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, merhum cumhurbaşkanlarından İsmet İnönü’nün ‘Kürt Raporu’nda asimilasyonu öngören bir anlayışın söz konusu olduğunu savundu.

    Partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenecek ‘Siyaset Akademisi’ programına konuşmacı olarak katılmak üzere Muş’a gelen Süleyman Soylu, Belediye Başkanlığı’nı ziyaret etti. Burada çalışmalarla ilgili Belediye Başkanı Necmettin Dede’de bilgi alan Soylu, Başkan Dede’nin çok başarılı bir siyasetçi olduğunu söyledi.

    Siyasetin katmanlarının olması durumunda Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede’nin siyasetin şeyhi olabileceğini kaydeden Soylu, “Yıllarca bu işin içerisinde hem millete hizmette bulunmuş ve bu konuda önemli ölçüde millete hizmeti kendine çok önemli bir ilke edinmiş hayat tarzı içerisinde bunu sürdüren bir anlayışa sahip. Muş’un bu güzel beyaz örtüsü memleketimize her sene tazelik, berraklık getirmektedir. Adnan Menderes’in dediği gibi her Muş Ovası’nı gördüğümüzde imanımızı tekrar tazeleriz. Sayın Başbakanımız da ‘Muş’a gelen bahar gibi ülkemize bahar gelsin’ demişti. Bu Muş’u tasvir de çok önemlidir.” dedi.

    "AK PARTİ ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTI"

    Son 10 yıl içerisinde terör sorununun çözümü için AK Parti'nin önemli çalışmalar yaptığını ifade eden Soylu, iktidara geldikleri günden itibaren çözüm sürecinin ortaya koyduğu bir planlamayı gerçekleştirdiklerini ifade etti. Soylu, "Yani biz bu işte gerçekten kaybediyoruz. Ekonomik olarak enerjisini çatışmalara, toprağa ve çözümsüzlüğe aktaran bir ülke konumundayız. Memleketimizin yarın hem Avrupa Birliği içerisinde hem bulunduğumuz coğrafyada, çok daha iyi model bir ülke, demokrasiyi kendi içerisinde pekiştirmiş, derinleştirmiş, çok farklı unsurların bir arada yaşayabileceği bir tabloyu örneklendirmek istedik." diye konuştu.

    AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Soylu, sözlerini şöyle tamamladı: "İsmet İnönü'nün Kürt raporunda asimilasyonu öngören ve burada tek tipleşmeyi öngören bir anlayış söz konusu. Bu anlayışa cumhuriyet tarihinde esir olmayan, 'Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir' cümlesini belki de cumhuriyet tarihinde yıllarca iktidar olup, muktedir olamayanlara nazire eder bir şekilde memleketin 75 milyon insanına eşit vatandaşlığı vaat eden bir siyasi planlama içerisindeyiz." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER