ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Az Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 11:21

Süleyman Soylu, Bahçeşehir’de musiki dinledi

Süleyman Soylu, Bahçeşehirde musiki dinledi


Başakşehir Belediyesi’nin Ramazan etkinliklerine konuk olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu, Bahçeşehir’de sanatçı Yıldırım Bekçi’den musiki dinledi.

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ile AK Parti Başakşehir İlçe Başkanı Ayhan Özgürel de katıldığı etkinlikte Süleyman Soylu, Bahçeşehir’de açılan stantları dolaştı. Ardından Türk Sanat Müziği sanatçısı Yıldırım Bekçi’nin konserini takip etti.

Bekçi Türk Sanat Müziği’nin pek çok makamında seslendiği eski ve yeni parçalarıyla müzik ziyafeti yaşattı. Bekçi; “Sizin gibi dinleyiciler olduğu sürece biz sahura kadar buradayız.” diyerek gelen taleplere göre şarkılarını seslendirdi.

Başakşehir Belediye Başkanı, “Süleyman Soylu, Genel Başkan Yardımcımız olduğu gibi komşumuz da. Kendileri bir Bahçeşehirli. Yoğun olmalarına rağmen bu akşam hem Sokak İftarı’na hem de bu etkinliğimize geldiği için kendilerine teşekkür ediyoruz.” dedi.

Süleyman Soylu ise “Şarkının namelerinde ‘muhabbet bağı’ dedi, Yıldırım Bekçi. Bu akşam bu güzel topluluğu muhabbet bağında buluşturdu. Türk Sanat Musikisi’ni bu kadar güzel icra etmek, herkesin hayranlığını toplamak ne iyi. ” ifadelerini kullandı.

Başakşehir Belediyesi’ne “Hem dinleyenlere hem de bu güzel üslubunuza, saz ekibine ve senelerden beri devam ettirdiğiniz geleneğimizin, göreneğimizin çok önemli bir yanı olan musikiyi bu akşam bizlerle buluşturduğunuz için tekrar teşekkür ediyoruz.” diyen Soylu, sözlerini şöyle tamamladı:

“Burada stantları da dolaştık ve gördüğüm bir şeyi paylaşmak diliyorum. Bahçeşehir’de hakikaten ayrı bir huzur var inşallah bu ağız tadımız bozulmaz ve senelerce devam eder. Bu nedenle Belediye Başkanı Uysal ve onun ekibine de çok teşekkür ederiz. Soylu, son olarak Yıldırım Bekçiye çiçek takdim etti.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER