ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Nisan 2013 Pazartesi 15:16

Su’dan tartışmada emekli polis tetiğe bastı


 Bursa’da, depo bekçisi ile emekli polis memuru arasında, bahçeye akan su sebebiyle çıkan tartışma kanlı bitti. Emekli polisin tabancayla vurduğu depo bekçisi ağır yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Tartışma sırasında aldığı kürek darbeleriyle yaralanan emekli polis ise tedavisinin ardından meslektaşları tarafından gözaltına alındı.

Soğanlı Sabiha Köstem İlköğretim Okulu yakınlarında meydana gelen olayda, emekli polis memuru Nail Ç., yoldaki su birikintilerinden tarlasına su girmemesi için topraktan barikat yaptı. Tarlanın yan tarafındaki tuğla deposunda bekçilik yapan 64 yaşındaki Ali K., yapılan barikat sebebiyle suyun yolda biriktiğini belirterek, telefonla aradığı emekli polis Nail Ç. ile tartıştı. Tartışmanın ardından öğle saatlerinde tarlasına gelen Nail Ç., su birikintisinin tarlaya girmemesi için yaptığı barikatı yıktığı gerekçesiyle Ali K. ile tartışmaya başladı. İddiaya göre, tartışmanın büyümesiyle Ali K., eline aldığı kürekle Nail Ç.'e vurdu. Nail Ç. de tabancayla bekçi Ali K.'a ateş etti. Karın kısmına aldığı üç kurşunla ağır yaralanan Ali K., çevredekilerin yardımıyla Çekirge Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Olayda kürek darbesiyle yaralandığı ileri sürülen polis memuru da meslektaşları tarafından gözaltına alındı. Emniyete getirilen Nail Ç., "Tartıştık, bana kürekle vurunca ben de onu vurdum." dedi. Olayla ilgili çok yönlü soruşturma başlatıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER