ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL18°C
Sisli
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 21:21

"Suçla mücadeleyi teknolojiyle daha etkin şekilde yürütüyoruz"

"Suçla mücadeleyi teknolojiyle daha etkin şekilde yürütüyoruz"


Uşak Emniyet Müdürü Şammaz Demirtaş, emniyet teşkilatının suç ve suçluyla mücadele gücünün her geçen gün arttığını belirterek, teknolojiyi kullanarak mücadeleyi daha etkin bir şekilde yürütmeye çalıştıklarını söyledi.

Uşak İl Emniyet Müdürlüğü, Atatürk Kültür Merkezi'nde yapılan Kent Güvenlik Danışma Kurulu toplantısında 2013 yılı içerisinde mobese kameralarına yansıyan ilginç görüntüleri basınla paylaştı. Toplantıda kentin çeşitli noktalarında mobese kameralarınca kaydedilen ilginç kazalar gösterildi.

Toplantıda konuşan İl Emniyet Müdürü Demirtaş, Uşak’ın huzurlu bir kent olduğunu belirtti. İlde 16 plaka okuma, 46 sabit ve 14 hareketli kamera ile teknolojiyi kullanmaya çalıştıklarını kaydeden Demirtaş, "Uşak, Türkiye ortalamasından daha güvenli bir şehir. Bu değerlendirmeleri her üç ayda bir yapıyoruz. Suçla mücadele etkin çalışma yapmak için değerlendiriyoruz. İddialıyız Uşak güvenli bir şehir." dedi.

Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ise insanlık tarihi incelendiğinde, insanlığın temel ihtiyaçlarından birisinin de güvenlik olduğunun görüleceğini dile getirdi. Güvenli bir ortamın insanın yaşam kalitesini arttıracağına değinen Vali Erden, "Uşak huzurlu bir il. Gelişmişlik endeksimize de katkı sunuyor bu, 25. sırada bulunuyoruz endekste. Ekonomik ve güvenli şehir noktasında yüksek bir seviyedeyiz. Bu toplantılar insanların kendi güvenlikleri için önem arz ediyoruz. Huzurlu yapımızın halk tarafından desteklenmesi gerekiyor. Polisimiz de bu desteği olumlu kullanarak huzurun ve güvenliğin artması için çalışacaktır." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER