ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Mayıs 2013 Cumartesi 10:47

Suça karışan çocuklara kitaplı ıslah

Suça karışan çocuklara kitaplı ıslah


Bursa’da suça karışmış çocuklar kitap okuyarak topluma kazandırılacak.

Bursa Çocuk Şube Müdürlüğü’ne adli ve idari işlem yapılmak üzere getirilen çocukların topluma kazandırılmaları için kütüphane projesi hayata geçirildi. Kütüphaneye TUDEM Dershanesi öğrencileri ve velileri 500 kitap, 2 kitaplık ve 1 adet tablet bilgisayar bağışladı. Kütüphaneden adli ve idari işlem yapılmak üzere getirilen çocuklar ve refakatçi yakınları ile çevresinde kütüphane olmayıp kitap okuma imkanı bulamayan çocuklar faydalanabilecek.

Yıldırım Çocuk Şube Müdür Yardımcısı İdris Seyman, “Biz suça sürüklenen ve mağdur çocukların topluma kazandırılması için çalışıyoruz. Arkadaşlarımız aracılığı ile okullarda eğitim veriyoruz. Kütüphanemizi bu çocuklara eğitim vermek için faaliyete geçirdik” dedi.

TUDEM Dershaneleri Müdürü Tuncer Serol, “Çocuk Şubesi aslında eğitime hizmet ediyor. Eğitimci olarak bizim kendilerine teşekkür etmemiz gerekiyor” şeklinde konuştu.

Çocuk Şube Müdürlüğü’ne kitap hediye eden öğrenciler, suça karışmış çocuklara verebilecek en iyi hediyenin kitap olduğunu söyledi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER