ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Şubat 2013 Cumartesi 16:54

Şubatta deniz keyfi


Hava sıcaklığının 14 derece ölçüldüğü Ula ilçesine bağlı Akyaka beldesinde sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar şubat ayında denize girdi.
    
Gökova Körfezi'nin ''cennet köşesi'' olarak tabir edilen ve her mevsim mavi ile yeşilin gözlemlenebildiği Akyaka'da, hafta sonunu değerlendirmek isteyen vatandaşlar yoğunluk oluşturdu.
    
Türkiye'nin birçok bölgesinde olumsuz hava koşulları etkili olurken, Akyaka'da sıcak havayı fırsat bilen bazı vatandaşlar denize girdi, bazı vatandaşlar ise sahilde yürüyüş yaptı. Bazılarının piknik yaptığı Akyaka'da bazı vatandaşlar da sahildeki kafelerde oturup kitap okudu. Çocuklar ise sahilde kumdan kaleler yaparak eğlendi.
    
Akyaka Belediye Başkanı Ahmet Çalca, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl turizm sezonunda birçok yerli ve yabancı turisti ağırlayan Akyaka'nın kış mevsiminde de günübirlik turistleri ağırladığını söyledi.
    
Akyaka'nın her mevsim farklı güzellikte olduğuna dikkati çeken Çalca, ''Tatilcilerin Gökova Körfezi'nin cennet köşesi olarak adlandırdığı Akyaka, her mevsim ziyaretçilerini ağırlıyor. Özellikle sıcak havalarda hafta sonunu değerlendirmek isteyen vatandaşlar burada güzel vakit geçiriyor. Şu an ülkenin birçok bölgesinde soğuk hava hakim olurken, Akyaka'nın sıcak havasını gören vatandaşlar buradan gitmek istemiyor'' dedi.
    
Gökova Körfezi'ne dökülen Kadın Azmağı Deresi'ne düzenlenen tekne turlarına katılan vatandaşlar ise tur boyunca su samurundan deniz kaplumbağasına kadar onlarca hayvan türü ile bazıları tropikal iklimlerde yetişen farklı bitki türlerinin eşsiz güzelliğini ve doğayı gözlemleme fırsatı buldu.
    
Meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ula'da hava sıcaklığı 14 derece ölçüldü.
    

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER