ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Mayıs 2013 Salı 14:21

Su Sporları öğrencileri bir araya geldi


Akdeniz Üniversitesi ve Kemer Belediyesinin ortaklaşa düzenledikleri Paris II dalışı ve Mustafa Ertuğrul Aker’i anma etkinliği çerçevesinde, 15 üniversite ve yaklaşık 80 öğrenci Antalya Kemer’de bir araya geldi.

    Fırat Üniversitesi Su Üstü ve Su Altı Sporları Kulübü Koordinatörü Prof.Dr. Nuri Başusta, her yıl Akdeniz üniversitesi ve Kemer Belediyesi ile ortaklaşa yapılan Paris II batığına su altı dalışlarının yapıldığını, bu kapsamda Fırat Üniversitesi Su Üstü ve Su Altı Sporları Kulübü olarak bu etkinliğe 3 yıldız dalış sertifikasına sahip öğrencilerle katıldıklarını belirtti.

    Prof.Dr. Başusta, Dünya’da 100 dalış bölgesinden biri olarak gösterilen ve 1. Dünya savaşı sırasında Kemer Marina açıklarında 33 metre derinlikte Topçu Yüzbaşı Mustafa Ertuğrul komutasındaki Topçu Bataryası tarafından 13 Aralık 1917 tarihinde batırılan ve enkazı 1995 yılında keşfedilen Paris II batığı, dalgıçların ve su altı fotoğrafçılarının ilgi gösterdiğini vurguladı.

    Fırat Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi öğrencileri olan Kulüp öğrencileri Kürşat Kılıç ve Serkan Taş ise, Kemer’de çok güzel karşılandıklarını ve iyi bir deneyim yaşadıklarını belirterek, katkı ve desteklerinden dolayı Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER