ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Nisan 2013 Perşembe 13:53

Su sayaçları dondu


Türkiye’nin birçok yeri baharı yaşarken, Ardahan'da soğuk hava hayatı olumsuz etkiliyor. Yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı nedeniyle dağlar beyaz örtüyle kaplanırken, şehir merkezinde soğuk hava özellikle inşaat işçilerini zor durumda bırakıyor. İnşaatlarda çalışan işçiler ısınmak için ateş yakıyor.

Ardahan’a bir okul inşaatında çalışan işçiler, yarım saat aralıkla ateşin başına geçip ısınarak, inşaatı bitirmek için çabalıyor. Böyle bir hava beklemediklerini dile getiren işçiler, verilen işi zamanında bitirmek için soğuk da olsa çalışmak zorunda kaldıklarını anlattı. Dağların beyaz örtüyle kaplandığı, özellikle geceleri havaların çok soğuk olduğunu ifade eden işçiler, havanın ısınmasını dört gözle beklediklerini dile getirdi.

Bu arada soğuk hava nedeniyle inşaatın su sayaçları da patladı. Vatandaşlar, bu mevsimde su sayaçlarının donmasına şaşırdıklarını dile getirdi.

KAPANAN YOLLAR TEKRAR AÇILDI

Öte yandan kar yağışı ve tipiden dolayı ulaşıma kapalı olan Ardahan-Şavşat ve Ardahan-Posof kara yolları yeniden ulaşıma açıldı. Karayolları yetkilileri, dün ulaşıma kapanan Ardahan-Şavşat ve Ardahan-Posof kara yolunda tipinin etkisini kaybetmesinin ardından ekiplerin gece kar temizleme çalışması yaptığını, kapanan yolların açıldığını belirtti. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER