ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Şubat 2013 Perşembe 12:27

Su kuyusunda erkek cesedi bulundu


Bursa’da 4 metre derinlikteki bir su kuyusunda günlerdir kalmış bir erkek cesedi bulundu.
Osmangazi ilçesi İntam Konutları arkasında bulunun bir su kuyusunda sabah saatlerinde işçiler bir erkek cesedi gördü. İhbar üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kuyudaki kişinin ölmüş olduğunu belirledi.

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yıkımına başlanan İntam Konutları'nda çalışan işçiler sabah saatlerinde inşaatta kullanmak üzere su aramaya başladı. Konutların üst tarafından Uludağ’dan gelmekte olan suyun kaynağını aramak için yukarı çıkan işçiler burada yapılmış yaklaşık 4 metre derinlikte beton su kuyusunda bir ceset gördü. İşçilerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri, kuyuda bir erkek cesedi olduğunu gördü. Olay yeri ekiplerini de gelmesi ile yapılan çalışmada kuyudaki kişinin çürümüş olduğu ve burada aylardır kalmış olabileceği belirtildi.

Daha sonra savcının incelemesini ardından Bursa Büyükşehir Belediyesi İtfaiye ekipleri tarafından kuyudaki ceset çıkarıldı. Saatlerce çalışmanın ardından kuyuya demir merdiven sarkıtan itfaiye ekipleri, şeritlerin de yardımı ile kuyuya indi.

Kuyuda ceset torbasına konulan çürümüş erkek cesedi, iplerle çekilerek dışarı çıkarıldı. Burada sedyeye konulan ceset, incelenmek üzere itfaiye ekipleri tarafından uzun uğraşlar sonucunda indirildi. Adli tıp cenaze arabasına konulan ceset kesin ölüm nedeninin araştırılması üzerine adli tıp kurumuna götürüldü.

Görgü tanıkları, "Bu inşaatta çalışan işçiler görmüş. İşçiler inşaatın yıkımında toz olmaması için kullanmak için suyun kaynağını ararken kuyuda bir ceset görünce önce maket sanmışlar. Ancak daha sonra 155’i arayıp haber vermişler. Ekipler geldi ve cesedi çıkardı." şeklinde konuştu.

Olayla ilgili tahkikata başlandı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER