ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL16°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Ocak 2013 Çarşamba 11:24

Su kesintileri halkı mağdur ediyor


Kırşehir’in Akçakent ilçesinde, ayda en az üç dört kez sular kesiliyor, bazI zamanlar 10-12 gün gelmediği oluyor. Gündelik yaşamda önemli yeri olan suyun olmayışı vatandaşı ciddi sıkıntıya sokuyor. Su ihtiyaçlarını taşımalı şekilde gideren Akçakent halkı, bu durumdan şikâyetçi. Su kesintilerinin nedeninin belediyeden kaynaklandığını söyleyen vatandaşlar, kesintinin, elektrik borcunun ödenmemesi sebebiyle ilçeye su basan pompaların çalışmamasından kaynaklandığını belirtiyor.

Vatandaşlar, belediyenin, Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ)’a olan borcunu ödemediğinden dolayı’ şehre su pompalayan dinamoların elektriğinin kesildiğini ve bu durumun ayda üç dört kere gerçekleştiğini ifade ediyor. Bugün su kesintisinin beşinci günü olduğunu söyleyen bir vatandaş, "Biz su borçlarını düzenli ödeyenler olarak, bu mağduriyeti yaşamak istemiyoruz." ifadelerini kullandı.

Akçakent MEDAŞ İşletme Şefi Hüsnü Gülhan, konuyla ilgili açıklamasında, belediyenin, aylık borcunun en fazla yüzde 50'sini ödediğini belirterek, "Bu da her ay borcun artmasına neden oluyor. Bize düzenli bir ödeme yapılmıyor ve şu an 31 bin TL'ye yakın borcu var. Kaymakamlık ve belediye ile görüştük. 15 Ocak'a kadar borcun ödeneceği bildirildi. Ancak ödeme yapılmadı. Biz de haklı olarak elektriği kestik.” dedi.

Belediye Başkanı Bekir Türkay da şehre su pompalayan depoların merkezden 8 kilometre uzakta olduğunu, bunun maliyetinun de yüklü miktarda olduğunu söyledi. Başkan Türkay, "Bir tane merkezde su depomuz var. Bu da şehrin su ihtiyacını karşılayamıyor. MEDAŞ’a borcumuz var. Onlar da haklı olarak elektriği kesiyor. MEDAŞ, elektrik borcunu aylık istiyor, biz bunu karşılayamıyoruz.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER