ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 06 Mart 2013 Çarşamba 15:49

STK'lardan çözüm sürecine destek


Malatya'da 146 sivil toplum kuruluşu, ortak bir açıklama yaparak hükümetin sürdürdüğü çözüm sürecine destek verdiklerini ifade etti.

Malatya Kongre ve Kültür Merkezi önünde toplanan sivil toplum örgütleri adına açıklamayı okuyan Malatya Barosu Başkanı Eyüp Kutlubay, uzun yıllardır ülkenin kanayan yarası ve en yakıcı sorunu olan Kürt meselesinin çözülmesi için önemli bir sürecin yaşandığını belirtti. Bugüne kadar on binlerce insanının yaşamına mal olan ve milyarlarca dolarlık mali kaynağın heba olmasına neden olan terör sorunun bugünlerde demokratik çözümüne dair Hükümetin tarafından başlatılan süreci önemsediklerini ifade eden Kutlubay, tarihi bir fırsat olarak değerlendirdikleri süreci desteklediklerini söyledi.

Kutlubay, bundan sonra ülkenin imkan ve potansiyelinin toplumsal gelişme ve sosyal barışın temini için sarf edilmesi gerektiğini belirterek başlayan süreçte tüm tarafları özverili ve samimi bir şekilde çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

Kutlubay konuşmasını şöyle sürdürdü: "Toplumsal barışı sağlanmış, adalet, ilkesini hayata geçirmiş, demokratik bir Türkiye bu coğrafyada yaşayan bütün halkların menfaatinedir. Bu nedenle ülkenin ihtiyacı olan demokratikleşme adımlarının hız kesmeksizin devam ettirilmesi ve bu sürecin evrensel standartlarla sahip yeni ve sivil bir anayasayı da içerecek şekilde sonuçlandırılması ortak talebimizdir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER