ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Kuvvetli Sağanak
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 12:11

STK'lar Türkiye'nin gücüne güç katacak


Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, girişimcilerin ulusal ve uluslararası başarıları sayesinde Türk özel sektörünün, tüm dünyada haklı bir güven ve itibar tesis ettiğini, güçlü bir marka haline geldiğini belirtti.
    
Gül, Haliç Kongre Merkezi'nde düzenlenen 22. Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Olağan Genel Kurulu'na gönderdiği mesajda, Türkiye'nin kalkınması için inançla çalışan, katma değer üreten, sorunlara büyük bir duyarlılıkla sahip çıkan ve çözüm arayan sivil toplum örgütlerinin, gelişme sürecinde Türkiye'nin gücüne güç kattığını vurguladı.
     İş dünyasının en etkili sivil toplum örgütlerinden biri, faaliyetleriyle ekonomik hayata yön veren MÜSİAD'ın, demokrasinin derinleşmesi, Türkiye'nin istikrar içinde büyümesi, dünyada etkinliğini artırması ve saygın bir yer edinmesini sağlamak amacıyla çalışmalarını sürdürdüğünü belirten Gül, şöyle devam etti:
     "İş adamlarımız ve girişimcilerimiz, ülkemizin bugün geldiği seviyede önemli rol oynamış, vizyonları ve dinamizmleriyle Türkiye'ye büyük katkıda bulunmuştur. Çeşitli vesilelerle dile getirdiğim gibi, bugün ülkemizde büyüme, özel sektör eliyle gerçekleştirilmekte, 'Gidemediğin yer senin değildir' anlayışıyla bütün dünyayı faaliyet alanı olarak gören girişimcilerimiz, ekonomimizin, küresel ekonomiyle bütünleşmesi sürecinde başarılı faaliyetlere ve projelere imza atmaktadır. Memnuniyetle ifade etmek isterim ki, bu süreçte, MÜSİAD, öncü rol üstlenmektedir.
     Girişimcilerimizin ulusal ve uluslararası başarıları sayesinde Türk özel sektörü, bugün tüm dünyada haklı bir güven ve itibar tesis etmiş, güçlü bir marka haline gelmiştir. Ülkemizin son yıllarda ekonomik performansı, iş dünyamızın dinamizmi, imkan ve kaynaklarımız, tecrübe ve birikimimiz, Türkiye'yi bekleyen parlak geleceğin habercisidir."
     Cumhurbaşkanı Gül, Türkiye'nin sürdürülebilir bir büyüme ve gelişme trendi içerisinde yoluna devam etmesi konusunda, MÜSİAD'ın ve girişimcilerin daima ön saflarda yer alacağından şüphe duymadığını vurgulayarak, MÜSİAD'ın da katkılarıyla hedeflere ulaşılacağına, Türkiye'nin sahip olduğu potansiyelin en verimli şekilde kullanarak, uluslararası rekabet gücünü her geçen gün artırarak, dünyanın en büyük 10 ekonomisi arasında yer alacağına inandığını kaydetti.
     MÜSİAD'ın çalışmalarının, ekonomik, sosyal ve siyasal alanlardaki sorunların çözülmesi için yarattığı işbirliği ortamının, iş adamlarına ve sanayicilere verdiği desteğinin aynı kararlılıkla sürdürüleceğine inandığını belirten Gül, mesajında, "Faaliyetlerinizi, topluma ışık tutan raporlarınızı, düzenlediğiniz uluslararası fuarları, yakından takip ettiğimi, çalışmalarınıza önem verdiğimi ve sizleri hep platformda desteklemeye devam edeceğimi bir kez daha vurgulamak istiyorum" ifadelerini kullandı.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER