ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL29°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Kasım 2012 Cumartesi 21:57

STK'lar Filistin'e destek için tek yürek oldu

STKlar Filistine destek için tek yürek oldu


Kırıkkale'de Filistin Dostluk Grubu adı altında bir araya gelen sivil toplum kuruluşları(STK), Filistinlilere Arapça ve Türkçe olarak 771 mektup yazdı. Mektuplarla birlikte ayrıca, 71 taş gönderildi.

        Filistin Dostluk Grubu Sözcüsü Fazlı Güventürk, "Bütün insanlığın gözü önünde işlenen bu katliama sadece katledilen Filistinlilerin sayısı açısından bakmıyoruz. Gazze'de sadece yüzlerce Filistinli katledilmemektedir. Orada katledilen ortak insanlığımız, insanlığımızın ruhu ve vicdanıdır." dedi. STK'lar olarak Gazze'de yaşanan olaylara sessiz kalmadıklarını kaydeden Güventürk, "Birbirini sevmede, birbirlerine acımada ve korumada müminler bir vücut gibidir. Vücudun herhangi bir organı rahatsız olursa, diğer organlar toptan humma ve uyumsuzluğa tutulur." diye konuştu

        Kırıkkale'nin Filistin halkının yanında olduğunu ifade eden Güventürk, "Bu amaçla Filistin ailelerine ulaştırmak için Türkçe ve Arapça metinden oluşan 771 adet mektup göndermeyi ve acılarını paylaştığımızı duyurmak istiyoruz. Direnişin sembolü, İsrail'in tankına, topuna karşı çocukların silahı olan taştır. Bizler de belki gidip bizzat bu taşları zalimlere atamıyoruz ama ilimizin plaksı olan 71 adet taşı sembolik olarak Filistin'e gönderdik.” dedi.

        Duygularını anlatırken zaman zaman gözyaşlarına boğulan Vuslat Derneği Kırıkkale Şube Başkanı Şahin Uslu, “Bugün buraya toplanma sebebimiz, Filistinli mazlum halkının yalnız olmadığını göstermek, maddi ve manevi şekilde Gazzeli Müslüman kardeşlerimizin yanlarında olduğumuzu tüm dünyaya göstermek istedik.” diye belirtti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER