ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Mart 2013 Salı 15:18

STK’lar, camiler kapalı haberine tepki gösterdi


Erzurum’da bir yerel gazetede yayınlanan, “Camiler kapalı, imamlar uyuyor” haberi üzerine 3 sivil toplum kuruluşu bir araya gelerek yayınlanan habere tepki gösterdi. Haberi yapan gazeteyi kınayan STK temsilcileri, genelleme yapılan bütün din görevlilerinin ve diyanet camiasının zan altında bırakıldığını ifade etti.

Erzurum Din Görevlileri Derneği Başkanı Mürsel Arslan, DİYANET-SEN Şube Başkanı Asamet Kilit, TÜM-MEMUR-SEN Genel Başkan Yardımcı, DİVA SEN Erzurum Şubesi Başkanı Osman Temel’in yaptığı ortak açıklamada “Maksatsı ve mesnetsi yapılan bu haberde “Camiler Kapalı imamlar uykuda” ifadesi kullanılmıştır. Birkaç caminin kapalı olması, bir din görevlisinin mazeretli olması bu genellemeyi yapmayı gerektirmez. Bir caminin fotoğraf çekilerek caminin niye kapalı olduğu araştıramadan 428 caminin kapalı gibi gösterilmesi büyük bir haksızlıktır. Bu haberden dolayı yayın organını ve haberi yapan muhabiri kınıyoruz. Bu haberin tekzip edilmesini ve camiamızdan özür dilenmesini bekliyoruz.” denildi.

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Erzurum’un manevi yönden çok iyi bir konumda olduğunu biliyoruz. Erzurum’dan önemli din adamlarının çıkması da camilerde iyi verilen hizmeti tescilliyor. Şehrimizde camiler her zaman açıktır. Din görevlileri görevinin başındadır.”

Basına açıklamasına STK üyeleri ve din görevlileri de katıldı.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER