ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Mart 2014 Çarşamba 12:38

SP'li Antakya adayı Özal ve ailesi Başbakan'dan özür bekliyor


Saadet Partisi Antakya Belediye başkan adayı Serdar Özal, partili kadınların seçim çalışmasını 'ablaların propagandası' diye sunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’dan özür beklediğini söyledi.

Antakya’da bir PVC ustasının SP’li adayın eşi ve kızının yaptığı seçim çalışmasını havuz medyasının ‘paralel ablalar’ diye vermiş, Başbakan Erdoğan’da miting meydanlarında bunu dile getirip ‘Görüntüleri görünce şok oldum böyle Müslümanlık olur mu’ diye konuşmuştu. Başbakan’ın ‘Aile mahremine girene, yatak odalarını gözetleyene, gizlice kayıt yapıp servis edene Müslüman denir mi? Bunların dinde yeri var mı, insanlıkta yeri var mı?" sözlerini hatırlatan Serdar Özal, "Yapılan yalan haberde evimizin içinden, mahrem yerimizden görüntüler vardı." dedi.

Eşi ve kızının da yer aldığı gizli olarak çekilen görüntülerin hükümet yanlısı yayın kuruluşlarında çarpıtılarak yayınlandığının altını çizen Özal "Haber 'Paralel polis ve paralel ablalar iş başında' anonsuyla yayınlandı. Hem de Antakya'daki olay Kırıkhan'daymış gibi yayınlandı. Haber evin içinden mahrem yerimizden habersiz bir şekilde montajlanarak yapıldı. Başbakan doğruluğu araştırılmamış küçük bilgi notlarıyla devlet işlerini yürütmez. Bir Başbakanın kendisine gelen herhangi bir bilgiyi tetkik etmeden, kaynağını araştırmadan, doğru-yanlışlığını, güvenilirliğini bilmeden miting alanlarında kullanıyor olması çok üzücüdür. Özellikle bizi bilen Antakya halkı AKP ve yandaş medyanın gerçek yüzünü anlamış oldu. Kimin kumpas yaptığı, kimin oyun yaptığı, kimin montaj yaptığı ve bu işleri iyi bildiği böylelikle anlaşılmış oldu. Başbakan bizden özür dilemelidir. Partim, şahsım ve ailem adına hakkımızı arayacağız gereken neyse yapacağız. Bu görüntüleri kaydeden, kullanan, montajlayan, servis eden ve buna dayalı olarak faaliyet yürüten herkesle ilgili hem maddi hem de manevi tazminat davası açacağız." dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER