ÖNE ÇIKANLAR :
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Temmuz 2013 Perşembe 16:57

'Sözümüz var iyiliğe dair' projesi hayata geçirildi


Antalya Alanya Müftülüğü, esnafa yönelik hazırladığı 'Sözümüz var iyiliğe dair' projesini hayata geçirdi. Proje 1 yılda 4 ana temada, 3 çarşıda işlenecek. Projenin ana temaları ticaret ahlakı, temizlik, israf ve edep konuları olacak.

    Alanya Müftülüğü Şekerhane Mahallesi Hacıkura Camii civarında bulunan çarşıda düzenlenen törenle 'Sözümüz var iyiliğe dair' projesini esnafa tanıttı. Yaklaşık 200 civarında esnafın katıldığı törende bazı esnaf işyerinin önüne koyduğu sandalyeye oturarak takip etti. Tören yapılan dua ile başladı. Esnafa tören sonunda da ikramlar verildi, broşürler dağıtıldı.

    Proje çerçevesinde özellikle esnafa ulaşmayı arzu ettiklerini dile getiren Müftü Mustafa Topal, esnaf ile birlikte bütün kesime ulaşmayı hedeflediklerini kaydetti. İyiliği ve güzelliği herkese hatırlatmak adına bu projeyi geliştirdiklerini ifade eden Topal, 1 yıl boyunca işlenecek olan bu projenin ilelebet devam etmesini arzu ettiklerini söyledi.

    Belediye Başkanı Hasan Sipahioğlu da projeyi desteklediklerini belirtti. Alanya'nın kendisine özgü bir kimliği olması gerektiğini savunan Sipahioğlu, insan olmanın gereğini yerine getirmek gerektiğini ifade etti. Sipahioğlu, "Dinimiz daha fazla toplumsal konulara yer veren bir din. Allah'a kul olmanın görevini yerine getireceğiz. Buraya gelen bir insanı yolda yürürken, alışveriş yaparken onları memnun olarak göndermemiz lazım. Bu insanların güzel ahlakı hissedebilmesi lazım. Müftülüğümüz bu konuyu ortaya koyduğu zaman cani gönülden destekledik. Gerekirse belediyemizinde birim amirlerini araya katarak hem işin ahlak, hemde sosyal tarafını bir arada çözmeye gayret ederiz." şeklinde konuştu.

     Proje için destek vereceklerini belirten esnaf, bunun giderek geliştirilmesini istedi. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER