ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Yağmur
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 28 Aralık 2013 Cumartesi 14:09

Sözlü, Feke'nin köylerinde projelerini anlattı

Sözlü, Fekenin köylerinde projelerini anlattı


MHP Adana Büyükşehir Belediye başkan adayı ve Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, Feke ilçesinde köyleri ziyaret ederek projelerini anlattı.

İlçe girişinde karşılaşan Başkan Sözlü, önce Feke Belediyesi ardın da MHP binasını ziyaret etti. Başkan Sözlü, buralara kadar gelmelerinin sebebinin makam hevesinden değil, hizmet aşkı ve Feke’de yaşayanlara olan saygıdan kaynaklandığını belirtti.

Sözlü, Kozan’dan başlayarak, Feke, Saimbeyli ve Tufanbeyli’de sert çekirdekli meyveler yetiştirilebileceğini de aktararak, “Ben ziraat mühendisiyim. Elverişli tarım arazileri sulanabilirliğine bağlıdır. Artık sulanabilen toprakların tamamı verimli topraklardır. Buralarda yapılacak olan damlama sulama yönetimiyle bahçelerde meyvecilik özellikle kiraz yetiştiriciliği yaygınlaştırılabilir. Tarım ve hayvancılığın gelişmesi için ne geriyorsa yapacağız. Hem hayvancılık gelişecek hem de tarımda bahçe bitkilerinde buralarını söz sahibi yapacağız. Zaten bölge yazın yayla turizmine elverişli, bunun için kanuni düzenlemeyi yaparak sıkıntıları da gidermiş olacağız.” şeklinde konuştu.

Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel ise Ceyhan Belediye Başkanlığı döneminde ilçenin her zaman yanında olan Başkan Sözlü ile Adana Büyükşehir Belediye Başkanı olması halinde el ele vererek Feke’nin daha ileriye gitmesi için canla başla çalışacaklarını söyledi.

Feke’nin Bahçeci köyüne de uğrayan Sözlü’ye Farsak kilimi hediye edildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER