ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 30 Mayıs 2013 Perşembe 14:07

Sözcü gazetesinin dua rahatsızlığı

Sözcü gazetesinin dua rahatsızlığı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü, gazetecilikten ziyade AK Parti'ye nasıl çakarım haberciliği ile bilinen Sözcü gazetesinin hedefinde...


İstanbul'a yapılacak olan üçüncü köprünün temeli dün dualarla atıldı. Mehteran ekibinin de katılımı ile tam bir Osmanlı havası estirilen törende konuşan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, köprünün adının Yavuz Sultan Selim olacağını açıkladı. İşte bu dakikadan sonra olanlar oldu.

OLMADIK İDDİALAR PEŞPEŞE...

Önce Yavuz Sultan Selim'i alevi katili ilan ettiler. Sonra da laiklik elden gidiyor naraları atılmaya başlandı. Yetmedi üçüncü köprü ile aslında Osmanlı'nın temellerinin atıldığı iddia eildi.

Üçüncü köprünün temel atma töreninde yaşananlar en çok Sözcü gazetesini rahatsız etti.

SÖZCÜ'NÜN DUA RAHATSIZLIĞI

'AK Parti'ye nasıl çakarım haberciliği' ile bilinen Sözcü gazetesi temel atma töreninde dua edilmesini abes karşıladı. 

"Üçüncü köprüye imamlı, dualı, mehterli tören yapıldı. Fethin 560. yıl dönümünde laik Türkiye gitti, şeriatla yönetilen Osmamlı hortlatıldı." diye yazan gazete, Yavuz Sultan Selim içinse "Alevileri katleden padişah olarak anılıyor" diye not düştü.

Dua edilmesinden ve Osmanlı'nın hatırlatılmasından duyduğu rahatsızlığı her fırsatta dile getiren Sözcü'nün bu tavrı kendi okurları başta olmak üzere bir çok kişi tarafından yadırgandı.

PEKİ SİZ NE DÜŞÜYORSUNUZ? YORUM SİZİN...

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER