ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2013 Cuma 22:54

Soysal: Yozgat ve Sorgun’a yapılacak hastanenin temeli bu yıl atılacak

Soysal: Yozgat ve Sorguna yapılacak hastanenin temeli bu yıl atılacak


AK Parti Yozgat Milletvekili Ertuğrul Soysal, sağlık alanında ilde önemli gelişmelerin yaşandığını belirterek, Yozgat ve Sorgun ilçesine yapılacak hastanelerin temelinin bu yıl içerisinde atılacağını söyledi.

Hafta sonunu Yozgat’ta geçirmek üzere gelen Milletvekili Ertuğrul Soysal, parti binasında düzenlediği Halk Günü toplantısında, vatandaşların sorun ve isteklerini dinledi. Vatandaşların en fazla çocuklarına iş talebi ve yaklaşan hasat dönemi öncesi buğday taban fiyatlarının yükseltilmesi isteğiyle karşılaşan Soysal, vatandaşlarla tek tek ilgilenerek gerekli çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Ülkenin, ekonomik ve sosyal anlamda her geçen gün daha iyiye gittiğini kaydeden Soysal, “Ülkemiz düne göre her geçen gün daha iyiye gidiyor. IMF’ye olan borcumuzu kapattık. Borç alan ülke konumundan çıkarak borç veren ülke konumuna geldik. Bu, 11 yıllık AK Parti iktidarının, Başbakan Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve yol arkadaşlarının başarısıdır.” dedi.

Yozgat'tan Ankara'ya gelemeyen birçok vatandaşın sorun ve isteklerini yerinde dinlemek için ilde ve ilçelerde halk günü toplantıları düzenlediklerini ifade eden Soysal, "İlimizde ve ilçelerimizde toplantılar yaparak, vatandaşlarımızın dertlerini, sorunlarını dinliyoruz. Çözebildiklerimizi burada çözmeye, burada çözümlenmeyecek ve Ankara'da takip edilecek istekleri de not alıp Ankara'da takip ederek vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz. Biz hükümet olarak, devlet olarak, halkımıza hizmet etmek, onları kucaklamak, onların yanında olduğumuzu hissettirmek istiyoruz.” diye konuştu.

Askeri birlik konusuna da değinen Milletvekili Soysal, "Son günlerde Yozgat kamuoyunu oldukça meşgul eden 'Askeri Birlik' konusu var. Askeri birliklerin küçük şehirlere taşınması konusunda kesin bir şey yok. Ancak eğer askeri birlikler küçük şehirlere taşınacaksa, o şehirlerden biri de mutlaka Yozgat olacaktır. Bundan kimsenin şüphesi olmasın. Sağlık alanında ilimize ve Sorgun ilçemize yapılması planlana hastanelerin temellerini inşallah bu yıl içerisinde atacağız. Yozgat merkeze yapılacak olan hastane kamu-özel sektör işbirliği ile yapılacak bir hastane. Bu hastanemizin sözleşmesi imzalandı. İnşallah bu yıl içerisinde çok modern bir hastanenin temelini atacağız. Sorgun ilçemize yapılacak olan hastane için de 10 milyon lira ödenek ayrıldı. Önümüzdeki 2 ay içerisinde hastanemizin de temelini atacağız." şeklinde konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER