ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Temmuz 2013 Pazartesi 22:54

Soylu: Çözüm süreci içimize sinmesede kabullendik


Bursa Girişimci İşadamları Derneği (BUGİAD), bu yıl 9.’sunu düzenlediği geleneksel iftar yemeğinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi. Şehit ve gazi derneklerinin başkanları, çözüm süreci içlerine sinmese de kabullendiklerini ifade etti. Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehitler Dul ve Yetimeri Derneği Bursa Şube Başkanı Selami Soylu, "Bizler de son günlerde yaşanan olayları içimize sinmese de kabullenerek gidiyoruz." dedi.

Elegans Salonları’nda gerçekleştirilen iftar yemeğine aileler yoğun ilgi gösterdi. Duygulu anların yaşandığı yemekte konuşan BUGİAD Yönetim Kurulu Üyesi Nihat Akınoğlu, şehit aileleri ve gazilerin kendileri için aziz birer emanet olduklarını belirterek şunları söyledi: "En değerli varlıklarınızı bizler için feda etmekten çekinmediniz. İşte bu yüzden sizler için ne yapılsa azdır. Hepimizin ortak beklentisi, ülkemizde var olan sorunların bir an önce çözülmesi ve bir daha şehit yada gazimizin olmamasıdır. Bunun için son dönemde atılan adımlar umut vericidir. Umuyoruz ki, bu çalışmalar doğru bir şekilde sürsün, ortak bir akıl ve anlayışla hepimizin memnun kalacağı bir sonuca ulaşsın."

SOYLU: İÇİMİZE SİNMESE DE KABULLENDİK

Türkiye Harp Malulleri Gaziler Şehitler Dul ve Yetimeri Derneği Bursa Şube Başkanı Selami Soylu, çözüm sürecini hatırlatarak, "Bizler de son günlerde yaşanan olayları içimize sinmese de kabullenerek gidiyoruz. İnşallah şehidimiz, gazimiz olmaz. Herşeyin en güzeli olur. Bizlerin de beklentimiz böyle." diye konuştu.

Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bursa Şube Başkanı Muzaffer Uyar ise BUGİAD'ın desteğini sadece iftar yemeklerinde değil, yılın diğer günlerinde de görmek istediklerini ifade etti.

TUNA: TÜRKİYE'NİN HİÇBİR BÖLGESİNDE BAYRAK İNMEYECEK

Emniyet Teşkilatı Vazife Malülü ve Şehit Aileleri Vakfı Bursa Şube Başkanı Beyazıt Tuna da çözüm sürecine değindi. Tuna şunları ifade etti: "Evet, annelerin gözyaşı dinecek. Ama Türkiye'mizin hiçbir bölgesinde, ezanlar dinmeyecek, bayrak inmeyecek. Gerekirse bir daha bedel ödenecek."

Vali Yardımcısı Mustafa Güney ise şehitliğin ne kadar yüksek bir mertebe olduğunu belirterek, ailelere şöyle seslendi: "Siz büyük bir şerefe nail olmuşsunuz. Şehitlik herkese nasip olmuyor. Peygamberimizin sahabelerinden Halid Bin Velid'in en büyük arzusu şehit olmaktı ama şehit olamamış. Dolayısıyla herkese nasip olmuyor. Siz Allah'ın seçtiği kullardansınız." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER