ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
GÜNDEMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Temmuz 2013 Perşembe 10:46

Soylu, Bahçeşehirlilerle iftarda buluştu

Soylu, Bahçeşehirlilerle iftarda buluştu


Başakşehir Belediyesi, Sokak İftarları’nda AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Süleyman Soylu’yu konuk etti.

Bahçesehir Hillpark önünde yapılan iftara, Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ve sanatçı Uğur Aslan da katıldı.


Bahçeşehirlilerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Süleyman Soylu, Türkiye‘nin 2002 görünümünün ve 2013 görünümünün karşılaştırılmasını talep etti.

Bahçeşehirlilerin adaletli davranacağından emin olduğunu belirten Soylu, "Empati kuralım. Bundan iki ay evvel çok sayıda katkı maddesi olan ekmeğimiz bile artık katkısız olarak çıkıyor. Aynen batılı ülkelerde olduğu gibi. Bu da hayat kalitesinin arttığına işaret eder. 5 sene evvel Haliç'in kokusundan geçilmiyordu. Ama şu an Marmara'dan Haliç'e bağ açılarak temizlendi. Dünya Salık Örgütü İstanbul'un her yerinde denize girilebileceğini rapor etti. Sigara yasağıyla yeni nesile temiz bir hava sahası oluştu. Şu an bu yeni nesil için iyi bir eğitim sistemi yapıyoruz. 2002'de orta sınıfın sadece 17-18'i uçağa binebiliyordu. Şu an ise yüzde 67'si uçağa binebiliyor. Askerlerimiz bile artık bir taraftan bir tarafa uçaklarla naklediliyorlar.” ifadelerini kullandı.

Soylu, 2020'de Türkiye'de 7 bin 500 kilometre hızlı tren yolu olacağını bildirdi. Ülkenin yaşam şartlarını en iyi ülkelerin seviyesine getireceklerini aktardı.

Hedeflerinin Avrupa'nın büyük ülkeleri olduğunu vurgulayan Soylu, şöyle dedi:

"Türkiye, hiç olmadığı kadar yarına umutla bakabilmektedir; birlikle, beraberlikle ve kardeşlikle. Birlik ve beraberlik bu toprakların özüdür. Allah hiç bir zaman bu ülkeyi adaletli yöneticilerden ayırmasın. Bundan 15 sene evvel ay-yıldızlı pasaporta duyulan saygı ile şu an dünyada bu pasaporta duyulan saygı arasında uçurum var. Dünyanın her yerinde dünyanın en büyük ülkelerinin pasaportu gibi hürmet görüyor. Bu özgürlük ve demokrasiyle elde edildi. Kim ülkemize hizmet yapıyorsa onun önünde saygıyla eğiliriz. Bunu siyaset yapmak için belirtmiyorum. Çünkü biz sadece cengaver bir millet değiliz. Büyük bir kültürü ve medeniyeti olan bir milletiz. Onun için bu topraklarda çok büyük alim, bilim adamı ve düşünür yetişmiştir. Ülkemiz çok güzel bir yolda ilerliyor. Tabi bunu istemeyenler de olabilir. ancak biz onları bir tarafa koyara yolumuza devam edeceğiz. Tabi hiç kimseyi ötekileştirmeden, büyük Türkiye için hep birlikte yolumuza devam edeceğiz."

Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal ise bu sene ikincisini tertip ettikleri iftar programıyla 2 bin 500 bireyi topladıklarını anlattı.

İftarların halkın kaynaşması için oldukça önemli olduğunu savunan Uysal, şunları kaydetti:

"Dostluğa ve samimiyete ihtiyacımız olduğu şu günlerde bunu, gösterdiğimiz bu birlik beraberlik tablosuyla aşabiliriz. Burada aynı masada yemek yiyebiliyorsak bundan sonrada kapılarımızda karşılaştığımızda bir birimizden bir selamımızı esirgemeyiz. Sanatçısı, öğretmeni, işçisi ve patronuyla aynı sofrada buluşmak çok güzel bir şey olsa gerek. Bu akşam gelen gelemeyen herkese cani gönülden teşekkür ediyorum. Diyerek herkesin Ramazanını ve gelecek bayramını kutluyorum.”
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER